Problém s PC. Poškozený harddisk?

Včera po příchodu z práce jsem zapnul PC a než jsem se otočil, tak koutkem oka vidím, že mi při startu systému naběhla stará známá modrá obrazovka. Dlouho se mi to nestalo. Po opětovném startu Win. nastalo trápení. Vše bylo zatraceně pomalé a sekané (dokonce se sám vypínal NOD), takže jsem byl rád, když jsem udělal zálohu důležitých věcí na exterák. Poté jsem se pustil do nové instalace sedmiček. Udělal jsem nový oddíl, zformátoval, ale po dokončení instalace se mi Win. nedokázaly spustit. Vždy se mi to v úseku, kdy nabíhá anim. logo, seklo a znova restartovalo. To samé i po opakování instalace. Je možné, že mám nějaký nevratně poškozený sektory na HDD nebo je chyba jinde?

Nejlepší odpověď
Alfonz.SPO

Mysli si, ze je to nejvice pravdepodobne. Otestuj HDD selftestem v biosu, nebo utilitou od vyrobce tveho HDD.

Další odpovědi
Hlada

Škoda, že jsi se pustil do přeinstalace. K tomu nebyl žádný důvod. Kromě zbytečně ztraceného času jsou smazaná všechna chybová hlášení, takže se to teď bude hůř hledat. K otestování disku se teď už nedá použít ani HD Tune, takže jen to, co praví Alfonz.SPO. Ještě můžeš otestovat RAM pomocí Memtestu. To,že počítač fungoval dává naději, že to nemusí být jen disk.

Michal Kole

Různé utilitky na testování pevných disků jsou i na různých Live CD

http://www.ul­timatebootcd.com/

nebo

http://www.hi­rensbootcd.or­g/