Reezo

Poradíte, jak mohu vyřešit problém s paní domácí ohledně narušování mého soukromí? Více v popisu.

Zdravím všechny ve spolek.
Má otázka se týká ohledně mé paní domácí, která neustále narušuje mé soukromí bez mého vědomí a souhlasu.
Zajímalo by mě, jestli mohu nějakou cestou zamezit těmto zásahům do soukromí aniž bych se musel odstěhovat?

S paní jsem byl dohodnutý ohledně toho, že chci hlásit dopředu její návštěvy, ale cca po 3 měsících začala zas ignorovat tuto úmluvu. Stává se, že se tu producíruje třeba několik dní za sebou, když jsem v práci. ( například dnes i včera, když jsem byl celý den v práci ).

Ano, mám pronajatý domek na jejím pozemku a paní domácí je paní okolo 70 let.

Problém s paní domácí ohledně narušování mého soukromí.

Nejlepší odpověď
Mp2

Já ti řeknu, jak jsem to mel ja…

Našel jsem si pred lety byt na pronájem..
Drive tam bydlela důchodkyně, ale její dcera si ji vzala k sobě a byt svoji matky pronajimala..
Podepsali jsme smlouvu..
..najednou chtela smlouvu zrušit, že pry její sestře nekdo ukončil pronájem a ona ho chce pronajmout jí…
Což nešlo, protože ja bych tim pádem musel hledat IHNED neco nového..
Smlouva trvala..

Dcera majitelky začala dělat scény a chtela byt každý den videt…

Vymenil.jsem zamky a její klic jsem dal do zapecetene obálky..
… Ona tedy nemohla obálku otevrut protože vy porušila smlouvu..

2 týdny KAŽDY DEN, kdykoliv jsem sel kolem domu, kde bydli, zazvonil jsem s tím, že chci IHNED vidět zapečetěnou obálku..

Lezlo ji to krkem tak dlouho, než mi dala pokoj.. Já v klidu platil, ona byt videt nechtěla.. Vydrzelo nam to 3 roky..

Další odpovědi
ivzez

Ano, zásahům do soukromí zamezit můžete.
Vyměňte si zámky, kopie klíčů uložte u někoho důvěryhodného
a paní domácí oznamte (nejlépe písemně a nechat si potvrdit),
u koho (+ kontakt!) pro případ potřeby má záložní klíče.
Váš telefon má?

Já bych si našla jiné bydlení, protože zvědavost majitelky a její
neochota dodržovat zákony (obydlí je nedotknutelné, případnou kontrolu lze uskutečnit za Vaší přítomnosti po oznámení v dostatečném předstihu)
se jen tak (sama od sebe) nezmění.

Kelt

Nechápu, nebo to tam není napsané. Bydlíš u někoho v podnájmu a jdeš do práce a ten člověk ti tam vejde. Třeba tam jde uklidit. Jak víš, že tam chodí? Bere ti něco? Nebo ti prohlíží věci. Zkus vyměnit zámek, fabku, pokud máš samostatný vchod. Nebo ta paní tě svádí, chodí za tebou ve vyzývavém oblečení a dělá ti nevhodné návrhy? Vše je třeba si jednoznačně vyřídit

led

odpoveď som vložila do https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-pravo-vymenit-zamky-u-pronajate-nemovitosti-bez-vedomi-ci-svoleni-majitele

Bežné je, že majiteľ nemovitosti vchádza do nemovitosti za prítomnosti nájomcu. (platí to pri slušných vzťahoch a malo by to byť uvedené v nájomnej zmluve), vtedy nemusíte majiteľovi nemovitosti oznámiť výmenu zámku.
Ale veľakrát sa stáva, že majiteľ toto do nájomnej zmluvy nezakotví a nárokuje si mať voľný vstup do nemovitosti. V takomto prípade bez vedomia a súhlasu majiteľa zámok nemôžte vymeniť, čim je ale na druhej strane porušené vaše právo na súkromie.

Schluker

V pripade nesnesitelnosto teto situace se pokuste to zdokumentovat (nastrazte treba kameru) a podekte TO. Jde o porusovani domovni svobody. Jinak vymena zamlu na kterou se ptate v dalsi otazce.