tencosepta

Jak odstranit malé flíčky, které se špatně utírají u dotekovýho panelu u notebooku?

Dobrý den, mám problém s obrazovkou a prostorem u dotekovýho u notebooku – na obrazovce vznikají malé flíčky, které se špatně utírají a v prostoru okolo dotekovýho panelu, tj. ta plošinka mi vzniká taky jakási mastnota, která se ale lehčejc smývá. Ani na jedno místo nic nevylívám, nedotýkám se toho umazanejma prackama atd. Existuje na takové mastnoty nějakej levnej přípravek, nebo to může být třeba i materiálem?

PP – notebook je starej přesně 237 dní a je v dobrým stavu. Je to ACER ASPIRE

Odpovědi
anonym

Znečištění míst, jichž se dotýkáš, je běžné – může za to mastnota kůže.
Existují různé čistící kapaliny pro case, touchpad (to je – asi – ten „dotykový panel“) i display…
😉
Ale já používám obvykle roztok nějakého neagresivního saponátu (třeba obyčejného jaru) a měkkou hadérku (mikrovlákno).
Hadra nesmí být mokrá (vlhkost se nesmí dostat dovnitř počítače), lehce očistit a vyleštit (proto mikrovlákno – nezanechává šmouhy).