Anonym012

Poradíte, jak vyřešit problém s Movie Makerem?

Problém s Movie Makerem

Mám skoro hotovou scénu (z videí) a při publikování zasekne, jak to opravit? Chystám menší film.

Vím už dopředu, že sem budou psát lidi, ať zkusím jiný program.. ale v těch se nevyznám a jen v tomhle a v tomhle mám k dispozici všechny možnosti, co k dokončení potřebuji. Je přehledný a rád bych to nějak opravil.

Odpovědi
orestez

Od chvíle kdy spustíte ukládání na harddisk, již na UI WMM nesahejte. Spusťte Správce úloh kartu výkon. Uvidíte že CPU běží na 100 %. To je v pořádku. Zavřete všechny ostatní programy, já kdysi ukončoval i Explorer. Menší film nevím co znamená, může trvat 5 minut s desítky efektů a přechodů, pak lze počkat až film bude vytvořen. Delší film může trvat klidně i 3 dny, podle počtu procesorů.

Zatím vytvořte video o velmi malé velikosti které se počítači vykresluje dobře. Je to 117 čehosi datového toku. Obraz nebude moc ostrý, ale přesvědčíte se že program i PC fungují.

Jiná možnost je rozdělit navrh koncept na dva díly. Jde o to, že vytvoříte 2 filmy, začátek a konec. Jen pozor na ukládání konceptu, abyste si ho nesmazal. Proto je lepší ho zkopírovat tím že ho úložiště pod jiným názvem: film1.MSWMM

2 filmy potom spojíte jiným programem, na uloz je asi pod názvem Spojit video.

Takže pokud se při publikování zdá být program mrtvý, obrazovka bílá, tak veškeré prostředky používá podproces WMM. Ve správci úloh lze snížit nároky programu na výkon, abyste mohl při tom hrát hry.

Jiří Bohumil

Chtělo by to více specifikovat problém. O jak velký obsah dat (délku filmu) jde, časově i kapacitně a jak bylo provedeno ukládání. Zásadně pokud stříhám video v MM tak nespouštím žádné jiné aplikace, vždy po určitém čase ukládám rozpracovaný projekt. Po ukončení projektu jej vždy opět uložím, pro případ že by došlo k nějakým problémům při grabování do .mp4 a pak vždy ještě „projedu“ celý „film“, ještě před uložením do konečného formátu.
A pak ukládání -grabování do .mp4 ponechám bez jakéhokoliv zásahu a nikdy na NB, současně s tímto procesem, neprovádím žádné jiné „akce“.
A zatím mi vždy aplikace MM zpracovala projekt do formátu .mp4 správně.
Ale trvá to někdy i více hodin.