Usoman

Když mám problém s místem v mobilu, dá se to starší nějak ručně trvale smazat bez 60denního čekání?

Problém s místem v mobilu (více v popisku)

Mám 2 roky starý mobil a ne, že by měl málo místa, ale dost fotím a natáčím a nyní jsem jeho kapacitu už vyčerpal. Ale mazání je velmi zvláštní. Označené soubory k vymazání jdou nejdříve do koše. Ale problém je ten, že pokud se rozhodnu koš vysypat, tak se soubory nesmažou, ale napíše mi to, že na 60 dní budou „uspány“, když bych si jejich vymazání náhodou rozmyslel.

V praxi to vypadá takto: Dnes jsem šel ven fotit. A ejhle, uprostřed focení a natáčení mě mobil upozorní, že není místo. Označím nepotřebné staré věci z galerie, dám smazat, aby se to přesunulo do koše. Jdu do koše, vysypu koš, upozorní mě to, že soubory se trvale smažou až za 60 dní. A ejhle, stále nemohu fotit ani natáčet, protože musím čekat 60 dní, než se ty věci doopravdy smažouo.

A já se tedy ptám, dá se to něják ručně trvale smazat bez toho 60 denního čekání?

PS: Po napojení do PC nemohu prostřednictvím PC mazat fotky z galerie. Na oko to tak vypadá, ale v mobilu to i přesto zůstane. A to i po 60 dnech.

Odpovědi
anonym

To je to za hloupofon ? to asi není android, že ? U androidu to funguje tak že telefon poměrně inteligentně fotografie zálohuje v cloudu, takže nezabírají místo v telefonu. V telefonu ponechává jen náhledové rozlišení starších fotografií takže nezabírají tolik místa a v případě potřeby stačí fotografii rozkliknout a rázem ze s cloudu stahuje plná velikost fotografie. Tak je možné fotit stovky fotek denně a místo v mobilu nedojde nikdy. Telefon který popisujete ale zřejmě bude mít jiný operační systém, je třeba to uvést v upřesnění otázky …

Mc Merkurion

… všechno nějaký divný, ani přes pc to nejde smazat ??? a co použít sd kartu, ta zvětší paměť …
… nebo vyměnit telefon …