Leoš Literák

Jak vyřešit problém s laděním digitální televize?

Na chalupě máme anténu a rozvody po domě. V jednom pokoji je stará TV se settopboxem, který zlobil. Ztrácely se programy a postupně přestával fungovat. Dal jsem vyhledat programy, našel 4 od ČT, ale žádný nešel spustit. Maximálně se zobrazily informace o programu, ale ani obraz ani zvuk nešel. Pak jsem settopbox přenesl do jiné místnosti, kde je novější TV s podporou DVB-T. Po zapnutí naběhl program. Přesunul jsem kabel antény do settopboxu a napojil jej na TV. Dal jsem vyhledat programy – vůbec nic. Anténu jsem vrátil do TV a ta taky najednou nic nenašla a hlásí slabý signál. Přitom na začátku normálně fungovala. V obýváku máme hlavní TV, ale na ni šahat nechci. Aby taky nepřestala fungovat.

Na půdě jsem zkontroloval rozvody a vše drží pevně. Když odpojím zesilovač antény, přestane fungovat TV v obýváku. Po zapojení zase funguje. Nenapadá mě, proč se to tak chová. Rozvody jsou asi tři větve, takže možná obývák je OK a ty dva špatné. Ale proč ta druhá TV fungovala a pak přestala? Napadá mě leda poškození kabelu, bohužel nemám náhradní. Nebo jak jsem na settopboxu zkusil zapnout napájení antény, mohlo se něco spálit?

Odpovědi
anonym

nevím, jak jsou ty signálové větve. pokud je to řešeno přes průchozí TV zásuvky, nebo odbočkami, tak bych šel postupně od antény a zkoušel. jestli se to stalo najednou z ničeho nic, bez možného zásahu do kabelu či zásuvky, tak bude závada v anténě, napájení antény, zásuvce antény, nebo STB. co třeba zapnuté napájení antény přímo z telky (v nastavení napájení antény), netluče se to? něco se přeci muselo změnit a to je zákon akce a reakce

Radius

Moznost je take si pozvat na opravu firmu, ktera se zabyva montazema anten, satelitu a TV rozvodu. Oni maji zkusenosti, take koaxialni kabely, konektory, zesilovace a delaji to denne, tak to umeji. Dale maji specialni merici televizi a dalsi meraky a naradi. Oni prijedou, prohlednou to a doporuci jak postupovat nebo co koupit a pokud je to drobnost, tak to hned opravi a zapoji.
V kazdem okrese jsou takove firmy. Lze se treba zeptat v prodejne televizoru nebo se podivat na Digizone.cz atd