Boy

Problém s komunikací.

Stalo se i Vám to stejné co mě ? Tedy to, že dříve jsem neměl problém s komunikací, absolutně žádnej, ba dokonce jsem dokázal mluvit dlouhou dobu a otevřeně o spoustě věcí a přitom například vtipkovat. S tímhle jsem u holek docela bodoval, nenudil jsem je a nasmály se semnou, nenastala chvíle ticha. Teď co mi skončil dvouletý vztah (zatím můj nejdelší) mám jakýsi psychický blok. A nedokážu se s žádnou holkou moc bavit, mozek zavařenej. Nevím jestli je to tím vztahem nějak ovlivněno. Pořád přemýšlím o čem mluvit a nejde to. Nevyleze ze mě ani jediná věta. Jako bych se nedokázal uvolnit. Ale i když jsem uvolňenej, tak mi to nejde, dokonce i po skleničce. Jsem z toho zoufalý. Všechny jen pozoruju jak se baví a já sem teď zase naopak tichá ryba co jen naslouchá. Jakoby se nic zajimavého v mém životě nestalo......­.Nevíte jak tento problém vyřešit ? :-/

Nejlepší odpověď
quentos

Píšete „mozek zavřenej“ … zkuste při komunikaci používat srdce, třeba to půjde.

Další odpovědi
IK

Zdá se mi to jako ztráta sebedůvěry. Když člověk nezvládne něco o čem si myslí že je to brnkačka, tak je těžké najednou všechno. Před tím o tom nijak nepřemýšlíme, takže to jde „samo“ a pak jak říká Qentos snaží se mozek. Vlastně ten kdo to kazí vždy sedí na naší židli. Tedy my. Jsou to naše chybné postoje ke kterým jsme došli nějakým omylem. Např. Opustila mne dívka, kde jsem udělal chybu? A pak začneme hledat možnosti a hlídat se aby se chyba neopakovala. Člověka vůbec nenapadá ta možnost že to nemuselo být ním, je to bolestné a chce se tomu pro příště vyhnout tak hledá příčinu. I když si řekne že to byla její chyba, tak zas hledá jinou která by byla bez chyby a hodnotí a přemýšlí a zapomene že úspěch byl v tom že nemyslel na nic z toho jen žil a byl šťastný a přál si aby ostatní byli šťastní.
Přejde to, vydrž. Tvůj mozek i srdce musí minulost zpracovat a musíš dojít k tomu že ses s tím vyrovnal a že rozchod je nový prostor, který můžeš zaplnit. Že jste si dali co jste mohli a zřejmě by se vztah dál nevyvíjel, že máš zkušenost která ti dodává určitou rozvážnost a že přijde čas kdy se ti hodí a naučíš se využívat celou svou obohacenou osobnost, kdy se budeš dívat na své minulé já s úsměvem…
Přestaň se na to dívat jako na problém. Je to život o kterém se říká „nikdy nevstoupíš dvakrát do stejné řeky“

anonym

Dobrý den.
Popsal jste svůj stav velice přesně. Je to jednoduše řečeno „psychický blok“. Vaše podvědomí nedokázalo na ztrátu partnerky zareagovat jinak. Vůbec se tím netrapte. Tohle jde mimo Vaši vůli. Prostě ten nynější stav přijměte jako dobu odpočinku. Vaše komunikační schopnosti se zase vrátí, až se Vaše podvědomí se situací vyrovná.
Nebojujte proti tomu a vůbec se neobávejte, že je to stav trvalý. Tak tomu opravdu není. Nejrychleji se momentální situace změní, když svůj současný stav pochopíte jako výhodu pro sebe samého. Teď máte možnost více lidi kolem sebe pozorovat a naslouchat jim. Nespěchejte na sebe. Vše je v pořádku a bude i s Vaší komunikací. Zoufalství na místě rozhodně není.

ondra07

Taky jsem míval tyto problémy, ale teď už je to se mnou lepší. Mě třeba pomůže, když jsem uvolněný, a nebo mám dobrou náladu. A nebo je to u Vás taky tím, že jste se ještě nesmířil s tím, že jste se rozešel s bývalou..
Tak tomu dejte čas, pak se vše vrátí k normálu.