Matthew

Problém s klimatizací :D

Prosím ,,všeznaly" o pomoc :D Stěhujeme půdu a našli jsem tam asi třicet let starou ruskou klimatizaci. Snažili jsme se ji na půdě rozmontovat, aby se dala odvést a praskla nějaký trubka :D Teď fakt nelžu, už přes 30 minut z toho něco syčí ven :D máme otevřené okna, a na chodbu … Já jen jestli nějaká ta směs té chladící kapaliny, nebo co tam vlastně syčí, aby to nebylo náhodou jedovaté nebo tak něco :D:D:D Ruská klimatizace, takže jí dávám ještě nějakou tu půlhodinu, že vydrží ještě syčet :D

Nejlepší odpověď
anonym

Je to takzvané chladivo, obsahuje freony, skleníkové plyny a pár dalších látek, které jsou stlačeny pod vysokým tlakem, pro zdraví to škodlivé moc není, hlavně pro ovzduší (narušuje ozonovou vrstvu). Může to syčet ještě dlouho, než poklesne tlak, závisí na průměru trhliny, také z toho může začít vytékat chladivo, hlavně se to nesnažte ucpávat, hrozí omrzliny. Nechat dosyčet a pak zlikvidovat.