Meruňka272

Poradíte, jak vyřešit problém s kabelovou televizí od O2?

Dobrý den, u digitální televize od O2 se seká a kostičkuje obraz. Můžete mi prosím poradit, co s tím? Několikrát jsem na telefonickou podporu O2 volala a vyřešili to odpojením a zapojením kabelu, následně jsme museli koupit nový setobox a problém přetrvává. Rovněž nám prověřili přípojku na dálku, kde je podle nich vše v pořádku.

Problém s kabelovou televizí od O2.

Odpovědi
Hlada

Službu písemně reklamovat s tím, že pokud nebude funkční v přiměřené lhůtě, službu vypovíte a budete požadovat vrácení zaplacených částek a kupní ceny zbytečně koupeného settopboxu. V případě neuznání reklamace obrátit se na Český telekomunikač­ní úřad.

mzm

S O2 po drátě jsem se taky nějakou dobu pral.
Zkuste nějakým „měřidlem“ (např http://www.dsl­.cz/mereni-rychlosti) zjistit rychlost připojení. Úplné minimum je 6 Mb/s*. Pokud je to pomalejší, nezbývá než volat podporu poskytovatele internetu, ať s tím něco udělají.
Jak přibyly HD pořady, je potřeba ještě rychlejší linku. (8+ Mb/s).

Já mám připojení (internet) taky od O2, přes ASDL. Řešením bylo zapojení VSDL modemu (zprovoznili zdarma v rámci mého tarifu). Na mé straně už VSDL modem byl, ještě ho zapojili na jejich straně.

Další problém by mohl být ve vytěžování linky jinými účastníky. Zkrátka ta televize dneska potřebuje těch 8 Mb/s, jak je to míň dělá to popsané ošklivé věci.

  • Mb/s – megabit za sekundu

wendyX

@>mzm: …dobrý- až na to chybné označení digitálních linek! Správně linka(modem) ADSL, příp. VDSL!

Více na www.dsl.cz/jak-na-to/co-je-adsl-a-vdsl

mzm

Díky za korekci, ADSL a VDSL je správně. :)