Avatar uživatele
filip.v

Jak vyřešit problém s kolísajícím internetovým připojením?

Hezký večer,

jsem dlouhodobě zoufalý ze svého internetového připojení. Nově jsem kvůli tomu zainvestoval přes 3000,- do modemu od T-mobile a jejich tarifu Pevný internet bez drátu, a doufal, že se problém vyřeší. Nevyřešil. Bohužel pořád nevím, jestli je chyba na straně kolísajícího internetového připojení (měl bych být v ok lokalitě a při měření rychlosti, je to vždy nadstandard), nebo je problém v mém stolním PC. Máte někdo, prosím, nějaké tipy, jak to zjistit nebo si pomoci svépomocí? Vyloučil jsem vadnou anténu, kdy jsem do modemu napevno zapojil kabel. Také nepomohlo. Připojení je jak na houpačce pořád. Chvilku relativně ok, chvíli průser. Když dám "Odstranit potíže", objeví se mi ona notoricky známá hláška: "Systém Windows nemůže komunikovat se zařízením nebo prostředkem (primární server DNS)".

Ješte jednou bych tedy rád poprosil o radu, na co se zaměřit, co prověřit, abych zjistil jestli je to tím nebo tím.
Předem díky za jakékoliv odpovědi a omlouvám se za svůj laicismus v popisu, nejsem v počítačích tolik zběhlý. Rád případně doplním, co budu vědět..
Díky všem!

EDIT: Špatným internetovým připojením to není, ozkoušeno na dvou jiných PC, kde je vše v pořádku. Takže je to něco s PC :-(.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Awe, anonym před 2036 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
gecco

V prvé řadě musíš detekovat, zda je problém v PC a nebo připojení...
A potom problém odstranit...
Ale, podle formulace otázky soudím, že nepotřebuješ radu, potřebuješ někoho, kdo se v tom aspoň trochu vyzná - oslov někoho ve svém okolí, případně servis operátora...
Sám - můžeš aspoň vyzkoušet připojit jiný počítač?
______________________________ ____
K Doplnění - výborně, odstranit chybu OS je jednodušší, než se dohadovat s poskytovatelem...
;-)
Nejjednodušší je počítač reinstalovat (po zazálohování dat)...
;-)

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek