tučník

Problém s internetem (nefunkční programy)

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat proč mi nejdou některé programy jako například Teamspeak 3 a hrát nějaké hry s přáteli (Multiplayerové).
Není to počítačem, protože když jsem s notebookem někde jinde vše funguje a naopak přátelům to u mě dělá to samé a ani firewallem, protože i když jsem ho zkoušel vypnout tak to stále nešlo. myslím si, že to je problém u provozovatele mého internetu, ale nejsem si jistý. Děkuji za každé odpovědi.
Doplňuji:
nižší šifrování routeru nepomohlo :/

Nejlepší odpověď
www

Tvoje úvaha je správná.
Zkontroluj rychlost připojení i ping jsou-li podle poskytovatele internetu.
Pokud ne, kontaktoval bych poskytovatele internetu a žádal o nápravu.

Další odpovědi
cochee

Síťová komunikace (nevím, jak na jiných protokolech, ale na protokolu TCP/IP určitě ano) používá takzvané porty. Zjednodušeně, protokol TCP/IP se nazývá také rodina protokolů TCP/IP a nad ní je další, vyšší vrstva, zvaná aplikační protokoly – například HTTP, POP3, SMTP z těch nejznámějších. Tyto aplikační protokoly používají typicky určité číslo portu, například ony jmenované 80, 110 respektive 25. Tato čísla portů jsou pro ony aplikační protokoly standardní, i když je možno esplicitně určit jiné číslo portu – pak toto číslo musí používat obě komunikující strany. No a protože těchto ap. protokolů je jen několik, tak pak zbývá hromada čísel portů, které nejsou „zabrány“ žádným standardním ap. protokolem a lze s nimi nakládat libovolně, na druhou stranu – a teď přijde to důležité – tyto neobsazené porty s oblibou někteří provozovatelé internetu blokují, najmě z bezpečnostních důvodů. Dodám, že číslo portů může být z intervalu 1 – 65 535. Správný postup by tedy byl, zjistit, jaký komunikační port používají onen Teamspeak a ostatní a pak zjistit u svého ISP, jestli je náhodou neblokuje a pakliže ano, zda je ochoten onu blokaci portu(-ů) zrušit.
Doplňuji:
Ve zdroji je k nalezení link na „Seznam čísel portů TCP a UDP“ a nahédnutím lze zjistit, že i ten Teamspeak má určen standardní port a je jím 8767 :)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/S%C3%AD%C­5%A5ov%C3%BD_port

badisko

vyzkousej nastavit nizsi sifrovani v routeru …

tučník

žádné změny :/