Lejla

problém s instalací wifi

Už se aspon 2 hodiny trápím jak mám rozchodit WI-FI router snad mi pomůžete.
Mám Asus RT-N10 WIFI-N150 ROUTER. Síť mám doma tak že v paneláku je jeden router a ten rozděluje internet do jednotlivých bytů. Všechno se nastavuje automaticky routerem stačí když píchnu kabel do počítače a internet mi sám naskočí.

  • píchnula jsem kabel z routeru v paneláku do WIFI routeru do zdiřky WAN
  • další kabel si vyvedu z WIFI přes LAN 1 do stolního počítače
  • nainstalovala jsem program z CD podle manuálu a provedlo mě to instalací sítě. Když dám dokončit, internet mi v PC ani přes WIFI nejede.

Odpovědi
anonym

Při prvním zapnutí routeru se nastavují následující věci:

  • SSID – Název sítě
  • Chanel – Vysílací kanál (pokud nevíte, nechte na AUTO)
  • Authentication – Zabezpečení, heslo pro přístup (bohatě stačí WPA-Personal)
  • WPA Encryption – Bezpečnostní klíč (TKIP+AES)
  • DHCP – Automatické přidělení IP adresy (192.168.1.2 – 192.168.1.254)

Nyní stačí v administraci vše uložit, a router následně restartovat.