KuByk002

Problem s hardwarem?

Cau, mam problém s notrbookem, dival jsem se na nem na nejaky serial a zapomnel jsem jej zapojit do elektriny a jelikoz jsem usnul tak se pocitac vybil. Jenze ted kdyz jej zapnu tak monitor se ani nezapne, ale procesor apod vevnitr bezi, jen chyba asi nebude v monitoru, protoze kdyz jej zkousim rozjet naslepo tak vubec na nic nereaguje..a nefunguje ani HDMI(zkousel jsem pripojit na externi monitor)
Skousel jsem ho vypnout zapnout, nekde jsem nasel na diskuzku radu vypojit nabijecku a baterii a podrzet 60s power button, ale nic nepomaha… navic i vnitrnosti bezi i pokud je notebook zaklaply, a mam Lenovo Z580…
Nemate nekdo tuseni? Nechce se mi to davat nekam opravovat, kdyz mi pred mesicem vyprsela zaruka…
Doplňuji:
PS. Tlacitkem fn+ zapnout vypnout monitor to fakt neni!!!

Odpovědi
Zbynas

Není jen vypnutý monitor? Některé notebooky na to mají speciální klávesu, jiné klávesovou zkratku ..

Juricaj

Tak, tak, notebooky mají další klávesové zkratky na ovládání hlasitosti/ja­su/zapnutí a vypnutí obrazovky aj. Zkus se podívat na to. Většinou máš na klávesnici speciální klávesu fn, kde tato klávesa má písmenka v jiné barvě než obyčejné klávesy z klávesnice (u mě např. modrá). Fn v kombinaci s klávesou, kde je kromě běžné klávesnicové funkce ještě intuitivní obrázek v dané barvě aktivuje/vypína danou funkci. Hledej tedy fn a obrázek obrazovky. :)