Velbloud

Problém s defragmentací, pomůžete?

Po roku a půl jsem si defragmentoval disk, na kterém se mi ukázalo 40% fragmentace :) Pustil jsem tedy defragmentaci a po dojetí mi zůstalo 24% fragmentace. Je to dobře nebo to mám projíždět do té doby, dokud tam nebudu mít 0% fragmentace?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Problém je v tom, že některé soubory jsou otevřeny a nelze s nimi hýbat.

vyndejte pevný disk, připojte jej do jiného PC a v jiném PC jej defragmentujte. U notebooku asi bude problém budete potřebovat redukci
http://www.czechcom­puter.cz/produc­t.jsp?artno=62214

nebo nastartovat disk z nějakého Live CD kde je defragmentovací program. Např. na Hiren's boot CD (http://www.hi­rensbootcd.org) je několik nástrojů na defragmentaci

Další odpovědi
Bobby

vůbec ten disk nevyndavejte, stáhněte si program PerfectDisk a zaškrtněte v něm offline defragmentation, restartuje se PC a pod DOSem se defragmuntují soubory ke kterým není přístup z windows. Potom naběhnou windows a dejte v něm normální defragmentaci. 100 procent disku bude defragmentováno, případně spusťte znova. Na disku musí být aspoň 20 procent volného místa.