Foks

Problém s androidem 4.4.2 KitKat. Přepisování karty SD?

Mám Vodafone Smart 4 který vlastním už rok. Ale před pár dny mi přestaly jít přejmenovávat, mazat a přesouvat soubory (fotky,videa). Vždy když se o to pokusím,upozorní mě to, že je paměťova karta nastavena pouze pro čtení. Zkoušel jsem jiné správce souborů i aplikace s rooty ale nic se nezměnilo.

Hledal jsem na internetu a příčinou je samotný android 4.4 který mám v telefonu.

Otázka tedy je zda nejde paměťová karta nějak nastavit zpět na přepisovatelnost (downgrade nebo jinak) Děkuji.

Odpovědi
a623682@drdr

jaara se trochu myli. Andoid 4.4 za to skutecne muze, a je to jeho vlastnost (kvuli bezpecnosti). V podstate se jedna o to, ze nesystemove aplikace, tj. ty ktere nejsou soucasti systemu, ale jsou nainstalovany treba z google play nebo primo z apk, tak vidi vsechny externi karty jako read-only. Jedina moznost jak zapisovat na kartu je bud pouzivat systemovy manazer souboru (bohuzel bejvaj dost tragicky) nebo root telefonu a mit potom takovyho spravce souboru, kterej root umi pouzivat (root explorer, total commander, …) – s rootem uz na kartu muzes.
Eventuelne by asi zafungovalo udelat z nesystemoveho souboroveho manazeru systemovy (k tomu by byl opet potreba root), nicmene to bych spis nedoporucoval.

jáára

máš SD kartu nebo tam je nějaký úložiště v telefonu?
Pokud SD, tak záloha – naformátovat v PC nebo může stačit i v tel. ale nevím jistě). Vyzkoušet.
Jestli je tam „pevná“ paměť, tak v recovery naformátovat taky. A Vyzkoušet.
Pokud nepomůže, tak eště factory reset.

Nebo se s tebou ta kartička loučí.

jáára

Android 4.4.x je v pohodě, ten s tím nemá nic společnýho