panenka

Problém s Adaptérem od Notebooku

Dobrý večer mám potíž s adaptérem od Notebooku.Ráno jsem ho zapla abych si svůj Notebook nabíla a zjistila jsem ,že mě adaptér nereaguje můžete mě poradit co dělat?zkoušela jsem ho vypnout ze zásuvky a zapnout chvíli jde a pak zase nic děkuji
Doplňuji:
Nabitou ju bohužel nemám nějak mě to blbne.A ještě se chci zeptat na adaptéru mám vždy uvedené čísla 12,15,19,20,24 co to znamená?v prodejně mě řekly ,že stačí mět adaptér na 19 děkuji

Nejlepší odpověď
greycell

možná je baterie plně nabitá(u ikonky 100%available)
Doplňuji:
jak napsal tom, jsou to asi údaje o napětí, nabíjecí napětí by mělo sedět s údaji na baterce, proud není až tak důležitý(bude se nabíjet déle při menším proudu). Spíš může být vnitřně nalomený kábl. Třeba zkusit trochu s ním zahýbat u kocovek, jak na vstupní tak i výstupní straně.

Další odpovědi
KdoSiOdJinud

Pokud podezříváš adaptér, nezbývá nic jiného než sehnat kamaráda s voltmetrem a změřit kolik je na výstupu. Pokud vím mělo by to být okolo 19,2V. Další možnost je sehnat od někoho adaptér se stejnou voltáží / proudem = výkonem a vyzkoušet jestli na ten adaptér bude notebook reagovat.

Řekl bych, že když zajdeš někam do servisu tak ti to proměří na počkání a pokud by za to něco chtěli tak jsou vydřiduši :)

tom004

Vedle vstupního konektoru,na NB,indikuje funkci adaptéru,LED dioda.POkud po zapojení adaptéru do sítě,a, do NB,trvale svítí,je napaječ v pořádku.Jestli ne,je lepší koupit nový.Oprava se nevyplatí.Pro jistotu bych zašel do servisu.Bezpečně zjistí,co a jak.
Doplňuji:
To je te nejhorší možný adaptér.Ta čísla znamenají výstupní napětí,ale téměř bych se vsadil,že bude proudově slabý.A určitě to není originál.Nejčas­tější napájecí napětí(U),je 18,5V,proud(I),3A­.Určitě doporučuji ten servis.

panenka

Kupovala jsem ho před 14 dny v Elektru u nás

panenka

Mám tam Tome 90 W UNIVERSAL AC Adaptér
USB port 5A @1A

tom004

Omylem jsem to odkliknul.Jenom,ješ­tě doplním.Ty přepínací napaječe,se hodí,tak na napájení el. vánočních světýlek,MP3,ra­dia,ap.Ale,ne na NB.Podívej se,jaký je uveden na štítku >výstupní proud (I),jestli je tam,méně než 3A,tak jim ho,na prodejnu vrať,a,…budu raději slušný.