Xiaomi7

Poradíte, jak vyřešit problém při spuštění PC, když se nechce načíst Windows?

mám takový problém, mám základní desku MSI Z87-G45 GAMING – Intel Z87.
Nikdy s pc nebyl problém, ale začalo se mi z něco nic dít to, že po zapnutí pc mi nenaběhne windows a hlásí to, že není z čeho bootovat.
Když ale hned při startu skočím do Biosu nemusím vůbec nic měnit stačí pouze skočit do Biosu a hned ho vypnout tak mi pc naběhne bez jediného problému.
Nevíte čím to může být ?

Problém při spuštění pc. Nechce načíst Windows

Odpovědi
Edison

Aco disk? Já bych viděl možný problém tam.

aliendrone

Gmm, pravděpodobně chybka CMOS. No, jako první nahraj defaultní hodnoty a pak je ulož. Po restartu znovu do biosu/uefi a nastav dle svých požadavků (jestli nevíš jak, tak si raději před nastavením defaultních hodnot všechno opiš/ofoť). Po dalším restartu by to mělo už jít. Jestli ne, chyba bude někde jinde, ale takhle z dálky to asi nevyřešíme. :)

anonym

mohlo by to být i vadným diskem, pokud stačí jak píšeš jen skočit do biosu a pokračovat v bootu později, možná disku trvá příliš dlouho než je vůbec připraven k použití. Co je to za disk SSD nebo rotující plotny ? Pokud to druhé, případná výměna za SSD by mohla problém vyřešit a současně i PC výrazně zrychlit.