SonsyMite

Problém po instalaci Windows 7

Nainstaloval jsem Win7 na PC, vše v pořádku proběhlo. Po dokončení instalace, po restartu se ale napsalo při nabíhaní „BOOTMGR is compressed“. A dál se to ani nehne. Zkoušel jsem to znovu přeinstalovat ale skončil jsem u stejného problému.
Tyto věci já s PC umím, takže ve mě bych ten problém nehledal.
Ví někdo jak tento problém vyřešit?
Doplňuji:
Takže ten disk, kde je Win musí být master?

Odpovědi
jpau

Nefunguje zavaděč. Předpokládám že to klekne hned na začátku.

Zkusil bych ten disk vzít nějakým low level formátováním, ne instalačkou. Můj osobní, ničím nepotvrzený tip je, že se ti zavaděč z nějakého důvodu nezapsal do MBR. Popř. (platí pro víc fyzických disků) nemáš disk jako slave (resp. master při více fyzických discích) což by tento problém mohlo také zapříčinit.
Doplňuji:
Špatně jsi mě pochopil. Konfigurace pro disky závisí na tom, co ti visí na každé větvi sběrnice – to se nedá řici, protože jsi se nám nepochlubil co máš za železo (stolní vs. ntb, kolik disků, současné rozdělení, atp.)…

V obecné rovině disk s OS by měl být, ten disk je jeden a visí na jedné větvi sběrnice pak bych ho dal slave. Pokud je na stejné větvi něco dalšího, pak master. Ostatní větve sběrnice neřeším.

Nicméně k věci. Myslím si, že Tvůj problém je, že se ti nedaři incializovat zavaděč. K tomu může vést to co jsem psal. Můžeš zkusit nainstalovat nějakou normální linuxovou distribuci (ubuntu není normální) a tam zkusit zápis do různých části disků pro zavedení, MBR, na kořenovou partion a kdesi cosi – openSuSE ideální, tam to alespoň ještě do verze 11.4. šlo nastavovat YaSTu2. Tím se dá ověřit, zda-li to není na hw úrovni – což asi není. Samozřejmě jestli máš systém nelegálně tak jsme doma a v tom případě doporučuji zakoupit anebo si stáhnout jiné sestavení.

Za pravopis a faktickou správnost neručím – je ráno, píši co mám v hlavě, nic jsem neověřil…

anonym

číhni sem http://forum.vi­ry.cz/viewtopic­.php?f=4&t=99909