Lejla

problém ohledně skype

jak mám přeinstalovat skype prosím? mám tam nějaký vir který všem rozesílá odkaz na profilový obrázek a nevím jak se toho zbavit poradíte mi prosím :) moc děkuji :)

Nejlepší odpověď
Bedy

Skočte do Start-Ovládací panely-Programy a funkce (ve Windows XP to je Přidat nebo odebrat programy) a tam Skype odinstalujte.
Nejnovější verzi si stáhněte z oficiálních stránek – http://skype.com/go/dow­nloading

Určitě pro jistotu a klidné spaní bych počítač nechal zkontrolovat online kontrolorem ESET Online Scanner – http://www.eset­.cz/cz/domacnos­ti/produkty/on­line-scanner/ + bych Vás poprosil o odeslání výpisu z programu Hijackthis.

Hijackthis stáhnete zde: http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download Program uložte, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se objeví Poznámkový blok. celý obsah toho otevřeného Poznámkového bloku zkopírujte a vložte sem.

Další odpovědi
brillant

přeinstalování nepomůže, jeden z návodů jak na toho vira viz odkaz:
http://www.you­tube.com/watch?v=kZGNbTIs­snQ

Funna

taky jsem pako a klepla na odkaz a pak řešila co s tím…naštěstí úspěšně a jen přeinstalace ti nepomůže…

takže…
krok 1 – ve skype záložka nástroje → nastavení → rozšířené nastavení a dole jsou 2 šipky – řídit přístup jiných programů..tak na to klepni a dej všechno odebrat…
krok 2 –

  • zkontrolovat nějakým antivirem složku „appdata“
  • zkontrolovat složku „appdata“ pomocí programu Anti-Malwarebytes – ten se dá běžně stáhnout
  • odinstalovat Skype
  • restartovat PC
  • ve složce „appdata“ odstranit všechny přebývající soubory (různé 4-názvové exe soubory a exe soubor s ikonou Skype) a složku Skype – pokud nepůjde odstranit, najděte si název toho souboru ve správci úloh v procesech a vypněte ho, potom by měl jít soubor smazat
  • nainstalovat Skype, zprávy by se již neměli odesílat

a jak se ke složce appdata dostaneš?
ve winXP levý spodní roh ikona start → příkazový řádek → tam napsat appdata
v win7 levý spodní roh ikona win → do řádku napsat spustit → tam napsat appdata
pak se ti otevře příslušná složka a v ní je ROAMING a v něm se ta potvora schovává..takže klepneš na roaming pravým a dáš zkontrolovat pomocí (název tvého antivira) a stejně to uděláš s kontrolou malware