Mayuri

Problém ohledně notebooku a reklamace

Zdravím, mám takový problém a trápení, které je způsobené jak jinak než lidskou hloupostí…
Zhruba před rokem jsem si zakoupil v jednom kamenném obchodě notebook. Všechno v pořádku, krásně funguje, jen jsem hloupě odkládal přepsání „pro jistotu“ klíče k Windows, který mám nalepený na spodní části ntb. Po několika měsících, když jsem se rozhodl, že to konečně opíšu a někde schovám, jsem zjistil, že se mi časem začala ta nálepka odmazávat. Podstatnou část sériového kódu jsem opsal, nejsem si jist jen u tří znaků. Existuje nějaký validátor, kde bych si mohl ověřit pravost správného čísla?
Časem ale vzniká další problém, ta nálepka se začíná teď již po tom roce strhávat a naprosto ničit (sériové číslo je současně naprosto nečitelné). Jelikož notebook začíná být problematický a já cítím brzkou nutnost reklamace, začal jsem uvažovat nad tím, jestli mi vůbec ntb do reklamace mohou přijmout, když ta nálepka je v podstatě nepoužitelná (mám celé zachované jen sériové číslo Windows po autentifikaci – vytáhnul jsem si ho z registrů Windows).
Předem děkuji za možné informace a rady.
Doplňuji:
RomanP: Podobný soft jsem použil, vytáhnul jsem s tím sériové číslo Windows po ověření pravosti, ale ten se neshoduje s tím na nálepce.

Nejlepší odpověď
RomanP

na zjištění klíče k windows jsou softíky tady máš zrovna jeden

http://czblog­.cz/product-key-windows-7-vista-xp-ms-office-frontpage/

Zdroj: www.slunecnice­.cz/sw/produke­y/

Další odpovědi
blesk26

Co se týče reklamace, určitě by problém neměl nastat do té chvíle, dokud nepůjde o reinstalaci Windows. Pokud nebudete znát své licenční číslo, bojím se, že si budete muset zakoupit novou licenci Win.