B♥A♥G

Problém…

Potřebovala bych poradit. Dneska jsem přišla do třídy. Byla jsem kvůli něčeho hrozně naštvaná, práskla jsem pitím o lavici a pití mi vystříklo. Samozřejmě kde jinde, než na stěnu. A zůstal tam obrovský flek. Jedna moje bývalá „kamarádka“ vzala gumu, a začala skvrnu gumovat (vážně nevím, čeho tím chtěla docílit…). Dosáhla jen toho, že na zdi zůstala malá díra. Flek už docela uschnul, a kdyby si stěnu nikdo neprohlížel ze vzdálenosti 15 cm, tak si toho nevšimne. Jenomže učitelka si toho všimne kvůli té odloupnuté stěny. Později jsem se dozvěděla, že to ta holka chce svést na mě. Že jsem tam vylila pití a pak do té zdi kopla. Třídní učitelka to ještě neví, ale obávám se, že budu muset platit barvu. Problém je, že nemám ani 30 kč a rodiče mě zabijou, když se to dozví (Když to bude stát přes 300, tak budou strašně naštvaní…). Ale podle mě by ta holka měla platit min. polovinu, nebo spíš větší část, protože ta skvrna je skoro neviditelná. Ale kámoška, která mi to řekla říká, že se přidá na stranu té holky, protože ji má radši. Ale mám taky svědky, kteří viděli, jak to ta holka zničila. Pak v hodině jsme měli jednu učitelku, kamarádku od třídní a jeden kluk jí to řekl. Řekla že se za nás přimluví, abysme jeli na výlet, který možná učitelka zruší kvůli othohle. Ale pochybuju, protože ta učitelka je vážně… Strašně zlomyslná… PRosím, poraďte mi, co mám dělat.

Nejlepší odpověď
Rocker

Kdyby kamarádka tu skvrnu negumovala a nechaly jste jí zaschnout,nemuselo by to být ani vidět.Je nesmysl ,aby jsi kvůli jednomu fleku platila celou barvu,která by stačila na vymalování celý třídy.Zkus se nějak domluvit se školníkem,za mnou když žáci příjdou a řeknou mi na rovinu,co se stalo,nic po nich nechci,například barvu stejně kupuju ve velkých baleních,přece nebudu za každej flek vybírat dvacku:-)A co to tam máte za učitelky,že dovedou z takový maličkosti udělat kovbojku?

Další odpovědi
AndyT

Tak těžko říci, můžeš se jít přiznat a mít zárověň čisté svědomí a říct že ti ,, pomohla´´ kamarádka ( ostatně nechápu jak ji tak můžeš tak říkat, když tě chtěla udat, i když vlastně mohla ona), a nebo prostě doufat, že se na o nepřijde. Ale je tu vždy střední cesta, a ta mě napadá, že jestli ti bylo 15, můžeš jít na brigádu. A u těch svědků, já bych řekl, že pokud nebudou trhat partu, tak aspoň ti někdo pomůže.