zjentek

pro všechny,ale zajímá mne názor annanas: lidové léčitelství (homeopatie),umí vysvětlit,na co je která rostlina dobrá,

..už prapra babičky to uměly: chceš se vypotit? Vem si lípu,to z tebe poleje! Otázka zní- není rozumnější z homeopatie přejít na ayurvedu, která krom toho,že zná,na co,co je,tak i dokáže vysvětlit proč tomu tak je a jak ty látky pracují,což homeopatie moc neřeší. Díky.

Nejlepší odpověď
Drap

V lidovém léčitelství, tam se dá poměrně přesně určit bylina, či několik bylin, které na daný neduh pomohou. Homeopatie neni tak zcela lidové léčitelství , je tam třebna znát daleko více informací a přesně se daná bylina a ředění určuje obtížně a nemusí být u různých pacientů se stejnou nemocí stejná

Další odpovědi
annas

Jsem sice annas, ale překlep se občas objeví i u mě. .

O homeopatii psala pusinka. Jen doplním, že jsem užívala homeopatika např. Chelidonium, Mezereum , Aconitum, Belladona – všechno bylinky. Je pravda, že nazatěžují organismus, ale mně obtíží nezbavily. Nyní beru jen jako doplněk – zaberou poměrně rychle.

Když s po r. 1989 objevila literatura o bylinkách, koupila jsem si různé knihy, např. knihu Příroda léčitelka, Orientální diagnostika (čínská medicína) ..Když mně nepomohla klasická medicína, hedala jsem pomoc, kde se dalo. Našla jsem informaci o firmě Energy, později přešla k DIochi a seznamovala se s dalšími tajemstvími těla, jakou jsou orgánové hodiny, energetické okruhy, dráhy, energie jin a jang, nejvíce ohrožené orgány v jednotlivých měsících atd. S ajurvédou jsem se tehdy nesetkala.

Nejsem léčitel, ale užívám bylinkové extrakty podle doporučení poradce. . Rovněž jsem se naučila přípravky rozlišovat sama.

Užívání bylinek vyvolává reverzní reakce, ale uvědomuji si, že „zhoršení“ je vlastně zlepšení. Přípravek se bere 3 týdny, pak je týdenní pauza, aby si tělo nezvyklo. Někdy je problém stanovit dávkování. Zpočátku jsem jen „kapkovala“, protože odléčovací reakce byly strašné. Ale vydržela jsem. Můj zdravotní stav se zlepšil, i když se občas problém objeví, během několika dnů bylinky vyřeší. Naše tělo je stroj, i ten se přece občas pokazí. Samozřejmě že i psychika ovlivňuje zdravotní stav.

Nyní slova odborníka.
"Regenerace pobíhá pomocí biorezonance. Tak lze vysvětlit vznik reverzních (odléčovacích) reakcí při regeneraci. Jak rychle a za jak dlouho se nám povede v těle reverzní regenerační proces nastolit, záleží na našem naladění k určité informaci.

Podle čínské filozofie existuje ve vesmíru pět základních druhů energií, které ovlivňují jeho složení, energetickou spolupráci planet a následně i Zemi. Číňané nalezli na naší planetě jejich kvalitativně shodné symbolické projevy, vyjádřené pěti prvky – oheň, voda, kov, dřevo a země. Pět prvků se odráží v různých projevech hmotného světa, stejně jako v životě člověka. Člověk (mikrokosmos) jako součást vesmíru (makrokosmu) v sobě zahrnuje všech pět prvků v určitých kombinacích. Ty ovlivňují jeho psychickou rovnováhu, emocionální a zdravotní stav"

Zajímá-li Vás tento princip, můžete si projít odkaz.

http://energy-cz.blgz.cz/Re­generace-v-pentagramu.html

Únor je měsíc největšího zatížení ledvin. Jejich energii vyrovná přípravek např. Renol. Obsahuje byliny jako jsou . Jehlice trnitá:, Vřes obecný, Zlatobýl obecný, Vrbovka malokvětá: atd. Najdete v odkazu i složení u dalších přípravků.

http://www.ener­gy.sk/cz/menu_x328x­.asp

pusinka50

Homeopatie není zdaleka jen o bylinkách. Naopak.
Základem jsou látky původu rostlinného a živočišného, skořápka škeble, psí mléko, látky původu minerálního (kovy), různé prvky a jejich sloučeniny soli ( kuchyňská sůl) či kyseliny ( kyselina sírová) jodovaté látky ( rulík zlomocný, hadí jed ) horniny ( láva ze sopky Hecly). Někdy jsou to také energie (Sol – sluneční záření), nosody – léky vyrobené z produktů různých nemocí, ať už z patologických sekretů, ze slin vzteklinou nemocného psa, z chorobou napadených tkání nebo ze samotných virových či bakteriálních kultur.
Všechny léky byly vyzkoušeny v homeopatickém ředění na zdravých jedincích a ověřeny klinickou praxí.

Jsem toho názoru, že homeopatie dokáže vyléčit i psychické nemoci. Mně osobně odbourala pár starých, v těle zatvrdlých psychických bloků, zatím v ní nepokračuji, protože je to na mě finančně náročné (800 Kč na hod, sezení vždy trvalo 3 hod), ale jestli budu moci, pokračovat budu. Nemluvím o klasické homeopatii, o kašli, o chřipce, rýmě atd., tyto homeopatické léky na mě nezabírají. Mluvím o lékách, které pomohou změnit samu sebe, třeba umožnit nemocnému, aby cítil emoce, které nikdy necítil díky tvrdé výchově rodičů. Už jsem tu psala několikrát o lékařce, která léčí jak prakticky, tak ale hlavně homeopaticky a „dělá různé Cesty“ do nitra vědomí a podvědomí pacienta, do jeho podvědomí a vyplouvají na povrch staré zatvrdlé problémy a tím se pacient léčí. Byla nedávno i v televizi a myslím, že to je zatím jediná lékařka v Česku, která se zabývá komplexně zdravím pacienta. Více případně v interní poště.....

Více zde: http://homeopatie-poradna.webno­de.cz/leky/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.web­node.cz
Doplňuji:
ten druhý odkaz se mi tam divně vloudil, ten sem nepatří

anonym

:)) mam obavy , aby vam annanas nedoporucila i nejake bylinky na cestinu
:))
( je profesorka cestiny .., ale pssst ) :)) -iv-

Andělé

:D)))))

anonym

andele, a nam dvema na hlavu ! :)

Andělé

  • iv-,asi ták…:))

No ale myslíte,že nám to jako ještě pomůže…:))

anonym

mate pravdu .. nam uz nepomuze ani Ginkgo !
brala jsem 10 let trojitou davku a zatim zadny vysledek .. :(

Andělé

:OO))))

annas

Dámy, dámy… srandičky i bez bylinek :=))

Andělé

:O))

anonym

my to mame po travicce, an. ! :o

Andělé

  • iv-,my jsme ji nechtěli,to oni nám ji nutili,že jo? :O))

annas

Pak je to jasné. Na takovou bylinku jsem nemyslela. 🙂