Avatar uživatele
Zlatý

pro všechny,ale zajímá mne názor annanas: lidové léčitelství (homeopatie),umí vysvětlit,na co je která rostlina dobrá,

..už prapra babičky to uměly: chceš se vypotit? Vem si lípu,to z tebe poleje! Otázka zní- není rozumnější z homeopatie přejít na ayurvedu, která krom toho,že zná,na co,co je,tak i dokáže vysvětlit proč tomu tak je a jak ty látky pracují,což homeopatie moc neřeší. Díky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

V lidovém léčitelství, tam se dá poměrně přesně určit bylina, či několik bylin, které na daný neduh pomohou. Homeopatie neni tak zcela lidové léčitelství , je tam třebna znát daleko více informací a přesně se daná bylina a ředění určuje obtížně a nemusí být u různých pacientů se stejnou nemocí stejná

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jsem sice annas, ale překlep se občas objeví i u mě. .

O homeopatii psala pusinka. Jen doplním, že jsem užívala homeopatika např. Chelidonium, Mezereum , Aconitum, Belladona - všechno bylinky. Je pravda, že nazatěžují organismus, ale mně obtíží nezbavily. Nyní beru jen jako doplněk - zaberou poměrně rychle.

-----
Když s po r. 1989 objevila literatura o bylinkách, koupila jsem si různé knihy, např. knihu Příroda léčitelka, Orientální diagnostika (čínská medicína) ..Když mně nepomohla klasická medicína, hedala jsem pomoc, kde se dalo. Našla jsem informaci o firmě Energy, později přešla k DIochi a seznamovala se s dalšími tajemstvími těla, jakou jsou orgánové hodiny, energetické okruhy, dráhy, energie jin a jang, nejvíce ohrožené orgány v jednotlivých měsících atd. S ajurvédou jsem se tehdy nesetkala.

Nejsem léčitel, ale užívám bylinkové extrakty podle doporučení poradce. . Rovněž jsem se naučila přípravky rozlišovat sama.

Užívání bylinek vyvolává reverzní reakce, ale uvědomuji si, že "zhoršení" je vlastně zlepšení. Přípravek se bere 3 týdny, pak je týdenní pauza, aby si tělo nezvyklo. Někdy je problém stanovit dávkování. Zpočátku jsem jen "kapkovala", protože odléčovací reakce byly strašné. Ale vydržela jsem. Můj zdravotní stav se zlepšil, i když se občas problém objeví, během několika dnů bylinky vyřeší. Naše tělo je stroj, i ten se přece občas pokazí. Samozřejmě že i psychika ovlivňuje zdravotní stav.

Nyní slova odborníka.
"Regenerace pobíhá pomocí biorezonance. Tak lze vysvětlit vznik reverzních (odléčovacích) reakcí při regeneraci. Jak rychle a za jak dlouho se nám povede v těle reverzní regenerační proces nastolit, záleží na našem naladění k určité informaci.

Podle čínské filozofie existuje ve vesmíru pět základních druhů energií, které ovlivňují jeho složení, energetickou spolupráci planet a následně i Zemi. Číňané nalezli na naší planetě jejich kvalitativně shodné symbolické projevy, vyjádřené pěti prvky – oheň, voda, kov, dřevo a země. Pět prvků se odráží v různých projevech hmotného světa, stejně jako v životě člověka. Člověk (mikrokosmos) jako součást vesmíru (makrokosmu) v sobě zahrnuje všech pět prvků v určitých kombinacích. Ty ovlivňují jeho psychickou rovnováhu, emocionální a zdravotní stav"
------
Zajímá-li Vás tento princip, můžete si projít odkaz.

http://energy-cz.blgz.cz/…

Únor je měsíc největšího zatížení ledvin. Jejich energii vyrovná přípravek např. Renol. Obsahuje byliny jako jsou . Jehlice trnitá:, Vřes obecný, Zlatobýl obecný, Vrbovka malokvětá: atd. Najdete v odkazu i složení u dalších přípravků.

http://www.energy.sk/…


Avatar uživatele
Stříbrný

Homeopatie není zdaleka jen o bylinkách. Naopak.
Základem jsou látky původu rostlinného a živočišného, skořápka škeble, psí mléko, látky původu minerálního (kovy), různé prvky a jejich sloučeniny soli ( kuchyňská sůl) či kyseliny ( kyselina sírová) jodovaté látky ( rulík zlomocný, hadí jed ) horniny ( láva ze sopky Hecly). Někdy jsou to také energie (Sol – sluneční záření), nosody - léky vyrobené z produktů různých nemocí, ať už z patologických sekretů, ze slin vzteklinou nemocného psa, z chorobou napadených tkání nebo ze samotných virových či bakteriálních kultur.
Všechny léky byly vyzkoušeny v homeopatickém ředění na zdravých jedincích a ověřeny klinickou praxí.

Jsem toho názoru, že homeopatie dokáže vyléčit i psychické nemoci. Mně osobně odbourala pár starých, v těle zatvrdlých psychických bloků, zatím v ní nepokračuji, protože je to na mě finančně náročné (800 Kč na hod, sezení vždy trvalo 3 hod), ale jestli budu moci, pokračovat budu. Nemluvím o klasické homeopatii, o kašli, o chřipce, rýmě atd., tyto homeopatické léky na mě nezabírají. Mluvím o lékách, které pomohou změnit samu sebe, třeba umožnit nemocnému, aby cítil emoce, které nikdy necítil díky tvrdé výchově rodičů. Už jsem tu psala několikrát o lékařce, která léčí jak prakticky, tak ale hlavně homeopaticky a "dělá různé Cesty" do nitra vědomí a podvědomí pacienta, do jeho podvědomí a vyplouvají na povrch staré zatvrdlé problémy a tím se pacient léčí. Byla nedávno i v televizi a myslím, že to je zatím jediná lékařka v Česku, která se zabývá komplexně zdravím pacienta. Více případně v interní poště.....Více zde: http://homeopatie-poradna.webn ode.cz/…
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz
Doplňuji:
ten druhý odkaz se mi tam divně vloudil, ten sem nepatří

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

:)) mam obavy , aby vam annanas nedoporucila i nejake bylinky na cestinu
:))
( je profesorka cestiny .., ale pssst ) :)) -iv-

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

:D)))))

Avatar uživatele

anonym

andele, a nam dvema na hlavu ! :)

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

-iv-,asi ták...:))
No ale myslíte,že nám to jako ještě pomůže...:))

Avatar uživatele

anonym

mate pravdu .. nam uz nepomuze ani Ginkgo !
brala jsem 10 let trojitou davku a zatim zadny vysledek .. :(

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

:OO))))

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Dámy, dámy... srandičky i bez bylinek :=))

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

:O))

Avatar uživatele

anonym

my to mame po travicce, an. ! :o

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

-iv-,my jsme ji nechtěli,to oni nám ji nutili,že jo? :O))

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Pak je to jasné. Na takovou bylinku jsem nemyslela. :-))

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1918
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1428
Zlatý annas 1157
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 629
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.