Gus_Fring

Pro správnou životosprávu stačí večeřet v 17 hodin? Nebo bych si měl po 2 či 3 hodinách ještě něco dát?

Ikdyž nemám hlad? Protože pro správný metabolismus by se měly jíst i svačiny, tak jestli třeba jenom jogurt.

Nejlepší odpověď
zbyndo

Spravna životospráva nie je len o jedle,a o koľkej sa má jesť.Čo napríklad človek, ktorý pestuje fitnes,a pracuje na smeny?.Ten si musí prispôsobiť čas spánku,jedeni­a,cvičenia,at­ď.Myslim, že je to individuálne.Ako to komu vyhovuje,a ako sa cíti

Další odpovědi
Kepler

No já nevím, kdo tuhle debilní poučku vymyslel, ta by snad mohla platit pro toho, kdo chodí spát se slepicemi na jaře. Když chodívám spát až po 22:00, tak zaboha neusnu s prázdným žaludkem a musím si dát aspoň něco menšího. Po třech hodinách je už žaludek většinou zase prázdný.

elkon

Po 17. hodině už jen něco lehkého, ovoce, jogurt a pod.

da ny

Životospráva není jen strava 🙂
S ohledem na zdravotní stav člověka je pro něj správné i zdravé něco jiného. Metabolismus můžeme mít odlišný, typy jsme rozdílné, krevní skupina může mít také vliv na vhodnost x nevhodnost potravin.
Názorů jsou mraky a každému vyhovuje něco jiného.

Lidské tělo je nejlépe uzpůsobeno k příjmu potravy ve večerních hodinách.

Z mého pohledu je večeře v 17 h holá šílenost. Pokud bych šla spát v 19:30, pak to beru. Baštím několikrát denně, nejpozději po 3 hodinách. Stravu mám pestrou. Pokud bych řekla, že večeřím v 18h. Mám ještě 2. a 3. večeři než se uložím ke spánku. Později než ve 20 h bych si zrovinka knedloxvepřoxzelo už nedávala. Malá porce s chutí snězená, k občasné konzumaci nikomu ani večer neublíží,
„JENOM JOGURT“ je vhodná svačina v dopoledních hodinách (doplnit ovocem, vločkami atp.).
Večer konzumuje jogurt a mléčné výrobky neznalec a bloud, který tak nesmyslně zatěžuje trávicí trakt, střeva. Ovoce je večer méně vhodné, zdravější je zelenina.
Pokud je na něj chuť, proč ne. Jídlo není jen pro zdraví, ale i pro potěšení
V zimních měsících (X. – III.) lépe zeleninu alespoň lehce tepelně zpracovat

Col8B

Dodrzovat nejakou „spravnou zivotospravu“ je podle me totalni nesmysl, protoze kazdy clovek ma uplne jiny metabolismus. Telo si samo rekne, co chce, staci ho jen poslechnout. Nekteri „odbornici“ rikaji, ze mame jist petkrat denne po malych porcich, jini zase ze jen jednou a poradne, je X studii o tom, ze kava skodi, dalsi ze prospiva, atd. Jezte, kdyz mate hlad, a to, na co mate zrovna chut. Ja napriklad jim tesne pred spanim, i kdyz by se to udajne nemelo. Protoze s plnym zaludkem se mi lip usina, a pracuje, kdyz spim, a kdyz naopak pracuju ja, tak ma pohov 🙂