KennAdams

Pro programátory..

Zdravím,

začal jsem programovat v c sharp a potřeboval bych radu. Potřeboval bych se naučit základy, nevíte prosím kde?

Jde mi o jednu podstatnou věc, co se týká příkazů. Celý programování je založeno na příkazech .. potřeboval bych vědět, jak na ten příkaz přijdu. Respektivě potřebuji vědět , jakej příkaz ten daný program potřebuje. Hledal jsem všude na netu a tam vždycky byly někde tutoriály, ale nikde nebylo vypsaný, jak ten programátor na ten příkaz přišel, jak věděl, že tam má bejt zrovna tenhle příkaz a ne jinej, jak věděl, žen příkaz má být takhle velkej a ne menší.

Děkuji předem za Vaše odpovědi.

Nejlepší odpověď
arygnoc

programování není o příkazech, ale o logické stavbě programu (stromu – umístění vstupních dat, větvení, podmínek, výstup [velmi jednoduše]), příkazy jsou pouze nástrojem ke realizaci myšlenky.

Nikde nenajdete myšlenkový postup autora programu – doporučuji si prostudovat právě ty tutoriály, kde najdete mnoho příkladů, jak který problém řešit (program musíte prostudovat, aby jste ho pochopil/a).

Vytvořte si schéma programu a podle toho volte příkazy, které potřebujete.

Další odpovědi
chudst

Jak na ten prikaz prijdete? No – jednoduse. Kazdy programator bud musi byt dobry analytik anebo musi mit k dispozici dobreho analytika, ktery dany program rozebere do nejmensich detailu – do dilcich problemu. Ty pote resi a kdyz je vyresi, ma za vysledek jeden celistvy program.

Naprosto trivialni priklad: „Uzivatel zmackne Enter. Program vypise ‚BAF!‘ Po stisknuti klavesy Escape se program ukonci.“

Rozebrani:
1A) uzivatel zmackne „enter“ – vypise se BAF
1B) uzivatel zmackne jinou klavesu – vypise se chybova hlaska
2A) uzivatel zmackne Escape – program se ukonci
2B) uzivatel zmackne jinou klavesu – program vypise chybovou hlasku a vraci se v podbod 2A.

Tolik rozebrani trivialniho programu, ktery temer nic nedela. Pokud nevite, jaky prikaz na to pouzijete, jednoduse hledejte na googlu, netusim, jestli existuje nejaky manual jako treba v Cecku nebo v PHPcku.

http://www.go­ogle.cz/search?q=c%23&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a

Vetsinou totiz neni problem v tom to naprogramovat, ale dobre si problem strukturovat.