www

Pro ohřev TUV a vody pro topení může přicházet na výměník voda až 135stC. Jak to, že to není pára?to, že to není pára?

Nejlepší odpověď
arygnoc

protože voda se mění v páru při normálním atmosférickém tlaku při teplotě 100 °C, kdežto v potrubí je vedená pod tlakem několika atmosfér a tak teplota varu stoupá nad 100 °C.

Další odpovědi
mosoj

Je to tak. teplota bodu varu vody stoupá s tlakem. Na př. při tlaku 400 kPa (4 at) je teplota bodu varu vody cca 167oC

Těch cca 100 oC je teplota bodu varu při norm. atm tlaku při mořské hladině.

rygol

Jedna se o jev, ktery je vyuzivan v tlakovych hrncich. Vyssi tlak umozni varit pri vetsi teplote cimz dochazi k usporam casu i energie.

www

Sorry, jedu z mobila, chybička se vloudila. Ale snad je otázka jasná..