Toruk

Pro motoristy: nevíte prosím co je to za řetěz (asi motorka veterán)

Řetěz, text na krabičce: Geniune LINK BELT Silent Chain; V- Burhed* Joint; No 305; Made in USA; THE ONLY CHAIN WITH A ROTARING PIN JOINT. *nevím jistě- špatně čitelné. Foto: http://img04.a­llegroimg.pl/pho­tos/oryginal/16/38/02­/75/1638027589

Nejlepší odpověď
Bičiště

Je to rozvodový řetěz od 4 taktního motoru. Může být od motoru automobilu i motocyklu.Řetěz ovládá ventily motoru na vačce, je poháněn klikovou hřídelí. Rozvodové řetězy jsou často nahrazovány rozvodovými řemeny.Přenos řetězem je lepší, je téměr bezporuchový oproti řemenu, který je ze syntetických vláken.
Doplňuji:
Doplňuji, že řetězů tohoto typu se používá nejen v motorech,ale i k přenosu síly u řady strojů. Není vyloučeno, že vyobrazený řetěz nemusí nakonec být řetěz od motoru, a jen se mu hodně podobá.

Další odpovědi
dědapetr

Tyto řetězce mají řadu vysokou pevnost v tahu zuby na odkazy, které se zabývají s pastorky s menší dopad, nebo posuvné. Tato funkce umožňuje tichý provoz těchto řetězců. Zákazníci oceňují náš sortiment PIV řetězy pro své jedinečné a inovativní návrhy a vysokorychlostní výkon. Jedná se o značně používané pro úspěšný přenos bez prokluzu, což má za následek ztrátu výkonu. Známý pro jejich dokonalý vzhled a trvanlivost, náš sortiment přenosové řetězců najde rozsáhlé použití v převodovkách a hnacích řetězů v automobilovém průmyslu, strojírenství, stroje a textilní stroje.

Zdroj: http://catalog­s.indiamart.com/pro­ducts/silent-chains.html