arygnoc

pro milovníky psů:

tento týden jenom v čr (co vím ze správ) dvakrát napadl pes (psi) svého majitele, a to celkem nepěkně.

Neoponujte mi tím, že za to může člověk, to víme.
Jde mi spíš o to, jestli dokážete překonat svůj postoj a vidět, že pes (a i jiné šelmy, tigr, puma, vlk, lev a pod, já nevím, co všechno lidi chovají) je pro člověka v městském (pro zvíře nepřirozeném) prostředí nebezpečný?

Doplňuji:
www:

máte a nemáte pravdu:
pes je domestikovaný, to je pravda, ale domestikovali pastevci, lovci a ne homo urbanis (člověk městský).
Pokud by tak bylo, pes by se naučil používat wc, číst noviny a obchodovat na burze.

Jednou to je zvíře, které potřebuje prostor (který při původní domestikaci také mělo), který mu město nabídnout nemůže.

Tudíž: i chování (pěstování) psa ve městě je zvěrstvo.

Ostatní případně v diskusi.

Nejlepší odpověď
www

Musím oponovat.
Narozdíl od těch ostatních zvířat je pes drahně generací domestikovaný, proto jen člověk může a má možnost psa vychovat tak, aby k tento excesům nedocházelo!
U dalších uváděných zvířat je chov ve městech nebezpečné „zvěrstvo“ a zakázal bych to.
Doplňuji:
Promiň,
ale v tomto případě se tedy podívej, co znamená slovo domestikace (stačí Wiki) To co uvádíš v doplnění je přece naprostý nesmysl 😉

Další odpovědi
dědapetr

Kolik lidí pod vlivem alkoholu již zavinilo smrt nevinných lidí,to psi jsou jen malé procento a to jsou šelmy které vychovává člověk.Ne všichni psi kteří pokousali člověka byli z bytu.Tady jsou informace o napadení psem,o mrtvých zaviněných opilcem by se sem jen tak nevešlo.

http://aktual­ne.centrum.cz/te­ma/utok_191/pes_­309/?offset=16

tom004

Žádné zvíře,není hračka.A,my se snažíme,právě o to,protože se to „nosí“,z nich tu hračku udělat.Jenomže,i hrač­ka se neodborným zacházením rozbije,a při tom,často dochází,ke zranění.Takže,ne­oponnuji,ale můžeme si za to,opravdu sami.

anonym

Jenze : Ono se vzdy pise , jen kdyz se neco stane. A o dalsich – nekolika 1 000 psech , kteri nic neudelali se nepise. ☹ -iv-

led

Máte čiastočnú pravdu, asi posudzujete všetko z čiernej kroniky.
Ale na druhej strane domáce zvieratá i vtáci pomáhajú ľuďom v ich osamelosti, zľahčovať zdravotné problémy, vodia slepcov, zachraňujú… O tom už nehovoríte, alebo to neviete?
Napríklad moja havinka pomáhala mojej svokre pri vstávaní, hriala ju (dodávala energiu) keď jej nebolo dobre, spolu sa „rozprávali“ a podobne.
Ale najhoršie, najnebezpečnejšie a najzákernejšie zviera je sám človek.

mojitek

Nazor,ze mit psa ve meste „je zverstvo“ je omyl,a to od samotne podstaty veci.Pes napadne sveho pana,ano,i to se deje – jako se to deje u nas u lidi-clovek napadne cloveka.Otazka vychovy,atd-stara znama pravda.Ted k otazce zminovaneho zivotniho prostoru psa : znam plno pripadu nestastnych psich jedincu majicich plno prostoru(napr. na vesnici s velkou zahradou atd) kterym ovsem chybi „smecka“.Plno lidi si totiz mysli,ze je li pes na vzduchu a muze se probehnout od plotu k plotu tak mu nic jineho ani uz chybet nemuze.Omyl-pes je smeckovite zvire a nejdulezitejsi pro nej je kontakt.Ma li pes dostatek venceni a je li se svou smeckou neustale v kontaktu(v tomto pripade lidi) pak je to tvor stastny.O psech cely zivot uvazanych k boude na dvorku, pojidajicich pouze to co zbylo „panickum“ od obeda nebo o jinych podobnych zverstvech se radsi nebudu ani rozepisovat..

anonym

Vždycky když vidím plemeno,které si mnozí pořídí do paneláku,nestačím zírat.Měli by umět svou lásku „přizpůsobit“ potřebám zvířete.To platí nejen o psech a kočkách.A někteří „chovatelé“ by potřebovali sežrat těmi,co máš v závorce.

arygnoc

  • iv-:

to máte pravdu.

ale také sa nepíše o milionech výborných manželek, ale o průserech (a nejenom o nich) modelek ano.

ono každý ledovec nad hladinou vyčnívá jenom částí, ne celej.

jistě – je mnoho psů a jejich majitelů, kteří jsou nenápadní – do té doby, než je nezačne jejich pes ochutnávat.

www

Stejně si myslím, arygnoc, že si ze mne děláš srandu;-) Znám spokojené, mírumilovné plemena psů „zabijáků“, kteří si hoví na posteli a lidi ohrožují ulízáním k smrti. Tak čím to je? Ne snad výchovou?

arygnoc

nedělám.
na psy ve městě jsem fakt alergický.
na vesnici, u pastevců a pod. mi nevadí, dokonce je i vítám. Tam ti psi jsou totiž šťastni, na rodíl od těch městských.

ad domestikace:

domestikácia

  • zdomácňovanie divoko žijúcich druhov zveri.

Za domestikovaný považujeme taký druh zvieraťa, ktorý žije oddelene od svojich divokých predkov, je závislý na človeku po stránke stravovania sa a ubytovania a jeho rozmnožovanie sa je človekom buď úplne riadené, alebo prebieha nezávisle na divokých predkoch. zdroj: http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=do­mesti&book=d

arygnoc

dědapetr:

jojo, vím.
ale neodbočujte.
teď je právě nastolena otázka o nebezpečnosti chovu psů v jejich nepřirozeném prostředí – ve městě.

jinak máte pravdu.

ale:
zabíjejí auta, elektřina, plyn, prášky na spaní, žárlivci, mládež, starci, letadla, laviny, blesky a kdovíco ještě.

K tomu můžeme otevřít novou otázku, třeba: zakázali by jste laviny? Nebo radši horolezce?