talka

Pro má ušní boltec tak složitý tvar?

Snad pro lepší příjem postranních zvuků? Jiní savci (pes) mají lepší sluch a boltce jednodušší.

Nejlepší odpověď
annas

Je rozdíl mezi boltcem člověka a zvířat. U člověka je boltec téměř nepohyblivý, zatímco zvířata jím mohou pohybovat a otáčet za zvukem. Kromě toho zvířatům. slouží také k větrání či ochlazování. Pohyb boltce vyjadřuje také náladu – např. u psa.

Boltec u člověka zachycuje zvuk, filtruje jej, funguje jako trychtýř a. předává do zvukovodu atd. … výsledkem je zvukový vjem.

Ověřeno např. http://science­.jrank.org/pa­ges/3240/Hearing-Animal-hearing.html

Podle čínské medicíny tvar boltce připomíná ledvinu (ráha ledvin prochází ušima), „hrbolky“ plod dítěte u matky v těle.
https://www.go­ogle.cz/search?q=o­br%C3%A1zek+ucha+a+plo­du+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox&channel=sb&gfe_r­d=cr&ei=zEkMVOC­dDKqH8QfLzYC4Cw

Další odpovědi
marci1

Pro kvalitní nasměrování zvukových vln do vnějšího zvukovodu.

Zdroj: Wiki

Nikyvds

Dobře zachytává zvuk