Avatar uživatele
Malvína

Pro krátkozraké: Nosíte brýle neustále na očích, nebo si dáváte pauzy?

Brýle mám čerstvě, dva měsíce. Optička mi doporučila nenosit brýle neustále, jelikož by se mi zrak zhoršoval, jak by si na ně oči zvykly.
Bohužel, díky velkému rozdílu dioptrií mezi očima jsem nucena je téměř pořád nosit, jelikož na jedno oko opravdu moc dobře nevidím, a zároveň cítím, jak to druhé “tahá” za obě. Všimla jsem si, že když je sundám, vidím ještě hůře než dva měsíce zpět. Ovšem aktuální počet dioptrií mi stále vyhovuje – silnější nepotřebuji. Zatím. Což je ta otázka…
Nevnímali jste totéž u sebe? Nebo se to později ustálí? Trošku mě děsí potenciální nárůst dioptrií. Operaci očí podstoupit totiž nemohu.

Díky za postřehy.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, da ny, Viktorie II. před 838 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Už několk let nosím +2D a používám je jen když musím. Kdybych je měl na očích pořád, viděl bych prd. Ve tvém případě bych zvážil možnost brýlí o různých dioptriích na každé oko. Nejsem ale oftalmolog, tak radši běž za ním.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Mám to stejně a občas je nenosím ráno nebo celý den, když nejsem venku či ve městě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Mám taky na každém oku odlišné dioptrie, rozdíl cca 1,5D a na levém navíc cylindrickou vadu, ovšem bez brýlí mi to nepřijde až tak omezující, několikrát ročně se mi dokonce stane, že řídím a najednou si uvědomím, že nemám brýle na očích. U mě je ale ještě jeden aspekt, a to že se už neobejdu i bez brýlí na čtení. Vyřešil jsem to tak, že mám brýle jen na čtení a druhé s bifokálními čočkami (na dálku i na blízko). Takže pokud třeba vyloženě čtu knihu, obouvám si čtecí brýle a pokud vyvíjím všední činosti, kdy akorát občas potřebuju něco přečíst, obouvám bifokály a když vím, že zrovna nic číst nebudu, brýle sundavám, jak jsem napsal předtím – vadu mám slabší a docela dobře se bez nich ve většině situací obejdu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Já nosím –1,5 dioptrií na obě oči. Brýle moc nenosím. Když jsem delší dobu na PC, tak se vidění trochu zhorší, ale jen dočasně. Snažím se oči procvičovat, občas kouknu přes okno na domy naproti a zaostřím, aby se oči lépe procvičili.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Kepleře, to jsi ale dalekozraký, když máš +2D / brýle ke čtení, ne?

Avatar uživatele
Malvína

Keplere, mám na každém oku jinou dioptrii. Jedno je výrazně slabší. Takže když brýle nemám, cítím jak to druhé tahá za obě. Nechci si domrvit i to druhý, proto raději nosím stále brýle.

Nový příspěvek