Avatar uživatele
nyjono

Pro jakou formu placení dálničních poplatků jste? A jste vůbec pro to, aby se na dálnicích platilo?

https://www.fi­nance.cz/501488-dalnicni-znamky/?_fid=av8­g#survey-place

V uvedené anketě sice jiné varianty nejsou, ale protože známe zdejší rejpaly a hnidopichy, uvádím ještě možnost jiné.

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 1521 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Mýto

Ať se platí skutečně to, co se projezdí!

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

Jiné

nejraději zdarma vzhledem k tomu, že to není dálnice, ale částečné parkoviště a částečný tankodrom, zvlášť letos ve době stavební sezóny se těším jak si to na D1 zase užiju…ale zdarma je to jen utopie…
známky mi nevadí, jednou za rok ji odlepit a nalepit zase není tolik práce a kupodivu jsem nikdy neměla problém ji sundat, i když z toho ve zprávách vždycky dělají horory…
netuším co myslíš pod pojmem mýtné…pokud „krabky“, které se snímají automaticky, jak to mají dnes náklaďáky tak klidně, pokud mýtnice jako např. v Řecku, či Chorvatsu, takto ani náhodou…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hapiky

Jiné

Kdyby to mělo být spravedlivé, tak řidiči jedoucí po dálnici, která se opravuje by nejen nemuseli platit za známku, ale měli by dostat odměnu za čas ztracený čekáním v kolonách! Účtovat by se to mělo těm, co nedodrží termín opravy!
Některé aerolinky dávají poukazy na občerstvení při zpoždění letu. S těch by si měli brát příklad.

Upravil/a: hapiky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

Jiné

… elektronická forma, jinak asi mýto, v každém případě volím nic nelepit na sklo … a i v případě mýta nechci žádnou bránu, klidně krabku jak maj kamiony …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Dálniční známky

Vadí mi, že máme dražší dálniční známky než Rakušáci. Mame snad lepší dálnice? Je snad naše dálniční síť hustší? Máme snad lepší platy?

Proč oni mají 10-ti denní známku za 9,40 eur, což vycházi na 236 Kč?

V 2017, když jsem jel na dovolenou do Itálie, tak jsem platil 8 eur.

Ať žije země největších zlodějů

Upravil/a: df

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Zdarma

Nevím, že by v ČR odpovídala nějaká silnice dálničním standardům.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mýto

Ne však pokud by to znamenalo vyvyjet systém za 10 miliard, pokud mýto nejsme schopni implementovat za rozumnou sumu pak raději ty známky.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Zdarma

Hele, máme tady minimálně tyto platby za používání silnic:

  • spotřební daň na PHM
  • silniční daň pro podnikatele
  • mýto či dálniční známku za využívání některých silnic/dálnic

(snad jsem nic nevynechal)

Každý z těchto výběrů má svou režii na straně občana, firmy, obchodníka, či úředního státního aparátu a jím pověřených firem. Jinými slovy: kvůli výběru peněz v rámci silničních záležitostí my všichni, jakožto občané tohoto státu, platíme 3× režii na výběr těch peněz. Kde je to zjednodušování administrativy a zeštíhlování státní správy?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nyjono

Milá Funnao, co myslí autor pojmem mýtné by ses mohla optat na portále finance.cz

před 1521 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek