pro Faben: vysvětlení proč živnost stojí 2 tisíce

Bohužel není jiná možná komunikace tak musím bohužel zvolit tuto cestu:

Že živnost stojí 2 litry myslím to, že každý měsíc musíte platit zálohu na zdravotní a sociální pojištění.

Nejlepší odpověď
fablen

jsem fablen a kontaktovat mě můžete i přes „profil“

Pokud máte invalidní důchod a plátcem pojištění je za Vás stát, pak je ale OSVČ považována za VEDLEJŠÍ a proto nemusíte platit zálohy na zdravotní a soc. pojištění a uhradíte až případný nedoplatek po skončení roku – dle daňového přiznání a přehledů!

V odkazu posílám info z VZP – vše si určitě můžete i telefonicky ověřit na Vaší pobočce. Stejně tak na OSSZ.

Zdroj: http://www.vzp­.cz/platci/po­vinnosti-platcu-pojisteni/meto­dika/osvc/osvc-platcem-pojistneho-je-i-stat