Vacalvojil

Pro dospělé: Umíte ještě zlomky, rovnice a podobné ,,hlouposti"?

Otázka zní jasně.. myslím, že pro dospělé to nemá žádné využití atd… A neznám nikoho dospělého kdo si je ještě pamatuje.. jak jste na tom vy?
Hlouposti proto, že to nikdy nebudete potřebovat ;) (prakticky)
Doplňuji:
ZZZZZZ jaké opraváky pro pána? Copak jsem nějaký dement abych propadl?!

Nejlepší odpověď
led

Pro školáka:
Mýlíš se, občas je použiji. I když se dá použít excel s připravenými vzorci, musíš vědět, co se to tam v tom vzorci píše, co za co dosadit.
Takže znalost těch "hlouposti " se využije i v dospělém věku, ne jen ve škole pro získání známky.

Další odpovědi
zzzzz

Je mi už přes 30, zlomky umím, rovnice umím lineární, kvadratické a exponenciální, umím taky matice a vektory a i jiné hlouposti.

Já když potřebuji něco spočítat, tak to počítám většinou lineární rovnicí, toto používám i v dospělosti. Nikdy jsem nepoužila logaritmy, ale pamatuji si je.

Jinak si myslím, že středoškolská matematika je využitelná v běžném životě, pro člověka s průměrnou inteligencí to není nic náročného.

Takže nebuď líný, nehledej výmluvy a na ty opraváky se to nauč:-)))
Doplňuji:
Já mám 5 Z ne 6 😁

Drap

Něco jsem zapomněl, ale spoustu toho občas musím použít, jinak bych nic nespočítal. A že některé věci nemají využití, to si myslíš teď. Nikdy nevíš, co kdy budeš v životě potřebovat.

Mc Merkurion

velmi se mýlíš,buď neznáš žádného dospěláka,nebo kecáš,a chceš si odůvodnit,proč se neučit,pytagorovu větu,obvody a plochy budeš v životě potřebovat i jako blbej zedník,nebo malíř,když budeš dělat na živnosťák,tak toho bude ještě víc,on i takovej kuchař musí umět převádět jednotky a to bych mohl pokračovat…

arygnoc

jejda!

a pracujem s nimi denne.

dokonca viem aj iné fintičky z matiky.

>myslím, že pro dospělé to nemá žádné využití atd.<

myslíte zle.

neznám nikoho dospělého kdo si je ještě pamatuje<

skúste zmeniť prostredie.

>Hlouposti proto, že to nikdy nebudete potřebovat ;) (prakticky)<
to by ste sa divila.

:-Q