Avatar uživatele
Vacalvojil

Pro dospělé: Umíte ještě zlomky, rovnice a podobné ,,hlouposti"?

Otázka zní jasně.. myslím, že pro dospělé to nemá žádné využití atd… A neznám nikoho dospělého kdo si je ještě pamatuje.. jak jste na tom vy?
Hlouposti proto, že to nikdy nebudete potřebovat ;) (prakticky)
Doplňuji:
ZZZZZZ jaké opraváky pro pána? Copak jsem nějaký dement abych propadl?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, honza001 před 3555 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pro školáka:
Mýlíš se, občas je použiji. I když se dá použít excel s připravenými vzorci, musíš vědět, co se to tam v tom vzorci píše, co za co dosadit.
Takže znalost těch "hlouposti " se využije i v dospělém věku, ne jen ve škole pro získání známky.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Vacalvojil Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Je mi už přes 30, zlomky umím, rovnice umím lineární, kvadratické a exponenciální, umím taky matice a vektory a i jiné hlouposti.

Já když potřebuji něco spočítat, tak to počítám většinou lineární rovnicí, toto používám i v dospělosti. Nikdy jsem nepoužila logaritmy, ale pamatuji si je.

Jinak si myslím, že středoškolská matematika je využitelná v běžném životě, pro člověka s průměrnou inteligencí to není nic náročného.

Takže nebuď líný, nehledej výmluvy a na ty opraváky se to nauč:-)))
Doplňuji:
Já mám 5 Z ne 6 😁

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Něco jsem zapomněl, ale spoustu toho občas musím použít, jinak bych nic nespočítal. A že některé věci nemají využití, to si myslíš teď. Nikdy nevíš, co kdy budeš v životě potřebovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

velmi se mýlíš,buď neznáš žádného dospěláka,nebo kecáš,a chceš si odůvodnit,proč se neučit,pytagorovu větu,obvody a plochy budeš v životě potřebovat i jako blbej zedník,nebo malíř,když budeš dělat na živnosťák,tak toho bude ještě víc,on i takovej kuchař musí umět převádět jednotky a to bych mohl pokračovat…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

jejda!

a pracujem s nimi denne.

dokonca viem aj iné fintičky z matiky.

>myslím, že pro dospělé to nemá žádné využití atd.<

myslíte zle.

neznám nikoho dospělého kdo si je ještě pamatuje<

skúste zmeniť prostredie.

>Hlouposti proto, že to nikdy nebudete potřebovat ;) (prakticky)<
to by ste sa divila.

:-Q

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek