Terixína

Pro co je vzoreček (a+c/2).s (stěnová výška)?

Našla jsem jej v sešitě a jen mě to zajímá, nepodařilo se mi to najít na Internetu :)

Odpovědi
bolak

Udělej si obrázek, jak „to“ musí vypadat, aby obsah „toho“ byl (a+c/2) krát výška, a musí ti to dojít. Malá nápověda, obsah obdélníku je „a krát b“ (to na internetu mají).

A nápověda číslo 2, obsah trojúhelníku je „(a krát v)/2“. Ted už to musí být jasné..

Heydulak

Výška to být logicky nemůže už z definice jednotek. Pokud do vzorečku za proměnné dosadíš například metry, vyjde ti výsledek v metrech čtverečných. Z toho vyplývá, že půjde nejspíše o vzoreček na výpočet plochy nějakého obrazce, teď už jen přijít na to jakého 😁