hanayka

Pro chovatele ježků

ježek je hmyzožravec.Ježek nepohrdne červi,cvrčky ani podobným hmyzem,ale existuje i speciální krmení jen pro ježky které obsahuje vápník,vlákniny a bílkoviny.Roz­množování ježků je možné u 2 týdnenního ježka a trvá 5 týdnů.Po porodu mají mláďata slepené oči i uši a bodliny schované pod kůží.POZOR!!!Pokud se mládě od matky odstaví dřív než má může nastat úmrtí ježka!Samice porodí mláďata ve vrhu 1–10 kusů ale nejčestěji pouze 2–4 kusů.Pro ježka je dobrý velký podlahový prostor pro toto zvířátko. Přestože byste na první pohled neřekli,ale ježek je v celku hodně hbité zvířátko.Vhodné je dát mu nějaký domeček,průlezky nebo kolotoč(pozor měl by být plastový) a samozřejmě misku s vodou a krmivem.Po čase můžete však naučit ježka pít i z napáječky.Ježe NENÍ vhodné zvíře pro malé děti!!Ježek má spoustu variant barev např.:apricot,cin­namon,chocola­te,grey,dark grey…apod.
Více informací o těchto mazlíčích najdete na http://www.kra­lici.cz/jezci/pa­ges.asp?f=jezekb
Doplňuji:
Omlouvám se ale otázku sem zapoměla doplnit.
takže je vhodné mít ježka v bytě se dvěma psy?

Nejlepší odpověď
www

Není. Jsou to totiž samotářská a nekontaktní zvířata.

Zdroj: www.myzoo.estran­ky.cz/clanky/sav­ci/jezci-usati_hemiechinus-auritus_.html

Další odpovědi
beer

Na chov ježka v bytě rychle zapomeň !!
Oba naše druhy ježka (j.východní,j­.západní) jsou zákonem chráněny a v zajetí mohou být drženi výlučně za účelem jejich záchrany !

Chráněné druhy viz např. zde:

Zdroj: http://www.co­jeco.cz/index­.php?detail=1&id_des­c=392282&s_lan­g=2&title=Chr%E1n%­ECn%E9%20druhy%20%9E­ivo%E8ich%F9%­20v%20%C8R

Drap

A ptáš se nás na co ?
Doplňuji:
Pokud by byli psi s ježkem od mala, tak by to nedělalo problémy.

Elis Pokorná

Koukám, že tady málo lidí pochopilo, že jde o ježka bělobřichého či ušatého, který je určen přímo na chov na „mazlíka“ domů :) Takového ježečka jsme měli, s pejskem se měli rádi. Záleží ale na tom, jak moc bude pes tolerantní. A i kdyby nebyl, nemusí spolu vůbec přijít do kontaktu.

marci1

Děkujeme Ti za zajímavé informace pro chování ježků, ale musíš položit otázku. Proto jsou to „Odpovědi.cz“. My Ti na otázku odpovíme ( pokud budeme vědět ).

elektrikář

Pro ježka pokud jej chcete chovat doma. je vhodná bedna s listím na podzim trochu vykrmit masem v pohodě baští kočičí granule ve sklepě zimu klidně přežije, Pozor ježek mívá venku spoustu blech. Opatrně vykoupat a použít nějaké odblešovadlo.
Doplňuji:
Jednou se nám nastěhoval na zahradu matka se těšila jak bude likvidovat slimáky Pak se k nám prohrabal lovecký pes a hned nám ježka zakousl,

arygnoc

hm, vždy som bol presvedčený, že BYT je obytný priestor a priori budovaný pre človeka.
pre psov sú psie búdy (kotce), pre ježka les, …