Minas

Pokud dotyčnému nebylo 15, je pro cestování v Evropě potřeba občanka, nebo stačí pouze pas?

Dnes se za 300,– vydávají i občanky 13 letým, BTW: takže pas stačí a nemusí mu být 15?
Pro cestování v Evropě je potřeba občanka nebo stačí pouze pas, pokud dotyčnému nebylo 15?

Odpovědi
gecco

Není Evropa jako Evropa…
😉
Vrámci ´schengenu´ stačí i OP, OP uznávají i některé státy mimo schengenský prostor, ale pas je v tomto případě jistější.
___
Naopak opravím Zbynase

  • „dítě zapsané v pase rodičů“ už neplatí, každý (i dítě) musí mít cestovní doklad
  • OP je možno vydat i osobě mladší 15 let (žádost podává zákonný zástupce)

_____________
„pas stačí“ – pas je ´lepší´…
😉
A nemusí mu být 15.

Zbynas

Pokud dotyčnému ještě nebylo 15 let, nemůže mít občanku. Tudíž je nutný pas rodičů, ve kterém je dítě zapsáno, nebo dítě může mít vlastní pas.

cinester

Musi mat pas, pred casom v niektorych krajinach este stacila obcanka, ale plati nariadenie EU ze deti musia mat pas. Takto je to napr. v susednom Rakusku:

http://mojera­kusko.sk/infor­macie/kazde-dieta-musi-mat-vlastny-pas/