Pro cestování do Indie potřebujete mít 3 očkování proti žloutence?

Jako na jeden typ se očkovat 3× a mít pořádnou rezistenci, či na všechny 3 druhy žloutenky

Odpovědi
Nuk nuk

Jestli se nepletu, tak pro cestu do Indie je povinné pouze očkování proti žluté zimnici. V zemi se sice nevyskytuje, ale potvrzení o očkování po Vás mohou chtít už na letišti.

Ze žloutenek se doporučuje očkování proti typu A a B. Ty se doporučují prakticky pro cestování kamkoliv, protože obě můžete chytit i v naprosto čistých, civilizovaných oblastech Evropy. NEmůžete se nechat očkovat proti jednomu typu 3× a myslet si, že jste chráněn proto všem. Můžete si zvolit očkování proti typu A, které dostanete ve dvou dávkách nebo proti typu B, které dostanete ve třech dávkách. Ideální pro cestování je ale kombinovaná vakcína proti A i B, ta je také ve třech dávkách. Očkování proti typu A je platné 10 let, proti typu B je platné 5 let.

Nuk nuk

Další věc je samozřejmě sledovat aktuální situaci a v hodně na ní reagovat třeba právě očkováním. Moje odpověď je obecná a platí v běžné situaci. V Kašmíru je ale momentálně epidemie hepatitidy tipu A a E.

anonym

Zapomněl jsem na otazník v podotázce.