Pro byvale kuraky?

Muzu prosim vedet,jak jste se odnaucili kourit?A ma uz nekdo zkusennosti s elektronickou cigaretou?Dekuji za rady,moje vule neni v tomto smeru nejsilnejsi.

Nejlepší odpověď
rynek878

Asi jsem tuto schopnost zdědil po otci,několikrát jsem přestával kouřit,ale vždy tak 2 měsíce,1/2 roku až jednou na Silvestra jsem si řekl,tak teď končím už definitivně a od tá doby už nekouřím 10 let a kousek,to víte ze začátku to je těžké dá se to však vydržet.Když jsem se rozhodl přestat,tak jsem všem známým v práci i doma rozhlásil,že končím s kouřením a abych se nemusel stydět,že jsem to nevydržel tak jsem si radši nezapálil.

Další odpovědi
quentos

jsem od narození nekuřák, ale podělím se o zkušenosti mého otce. Kouřit začal už na vojně, a to velmi silně, říkával „mně to chutná“; po svatbě to omezil na krabičku denně. Před 16 lety přestal ze dne na den (!) a od té doby už si nezapálil.
Co se stalo? Takto silnou motivací bylo pro něj narození dcery (mé sestry). Maminka ho pokaždé nutila jít se umýt a vyčistit si zuby, než si ji směl pochovat, což ho pochopitelně dosti iritovalo. Byl pak určitou dobu nesnesitelně protivný, což asi každý závislák při absťáku, ale pominulo, a jak říkám, dodnes si nezapálil. Nevím, máte-li děti – možná až mít budete, můžete je vzít rovněž jako motivaci.

ReHu

Vidím to tak. Buď kouřit chceš nebo ne. Pokud OPRAVDU nechceš, tak v tom je ta vůle.

Greneia

Tak já dohodím vlastní zkušenost .. také jsem schopna přestat ze dne na den .. je to takové to přesvědčení – mám ještě silnou vůli? Jednou jsem třeba přestala na rok a půl, pak na půl roku .. ale nějak zatím nemám v plánu přestávat kouřit, vím, že když budu chtít, tak přestanu, je to opravdu o vůli.

Jinak zkušenost s elektronickou cigeretou nemám osobní, ale používá ji moje známá s manželem, když jedou na dlouhou cestu vlakem, jsou silní kuřáci a vím, že jim dokáže elektronická tu pravou nahradit .. ale jen dočasně, také nechtějí přestat kouřit. Takže podle všeho ta elektronická cigareta není od věci.

martina1

Když jsem vyšla z ordinace,kde mi doktorka řekla,že mám rakovinu děložního čípku,tak už jsem si nikdy nezapálila,ikdyž nervy jsem měla ty tam…

anonym

Mam syna 3oleteho,ten nekouri a porad na me naleha at prestanu.Zkousim to vselijak,ale zatim bez uspechu.