Hungalabunga

Přizpůsobí se Češi migrantům, až je začneme přijímat?

Nepřizpůsobivý dopadnou jako s Potičkou s Romy.

Nejlepší odpověď
Mp2

Mám kolegu Rameha, který s rodinou utekl do CR ze Sýrie 3 roky předtím, než tahle komedie s migrací začala (2013)
Je to inženýr a dělá vše kolem motorů do letadel.
Křesťan, dokonce ho nechají zpívat v kostele.

Stejné jako ukrajinci, mi příjde 10000000× kamarádštější, než češi… Nikoho nepomlouvá, chová se naprosto slušné..
Pokud by takových bylo víc, měli bysme na to všichni jiný názor…
Bohužel tohle je jedna z málo. Slušných a vzdelanych výjimek..

Další odpovědi
Kepler

Pevně věřím, že je přijímat nebudeme. To by se musela radikálně změnit vláda, zatím je tady nikdo nechce. V tom je ČR vzácně svorná. Přizpůsobit se? Ani náhodou, už tak máme dost problémy s 300 000 Ciká­nů. Huš!!

Rokio

Pokud by naše země měla přijmout migranty, tak ať se oni přizpůsobí nám. Pokud chtějí v Česku žít, musí dodržovat zákony ČR a základy etikety.

Jinak si myslím, že jen málo z nich se přizpůsobí a většina se neadaptuje.

anonym

Přijde na to co myslíte tím přízpůsobením se Čechů migrantům … já popravdě si neumím představit v čem by se tak Čech uměl a mohl migrantům přizpůosobovat ? Jmenujte pár příkladů ať si v tom udělám jasno. Je podle vás přizpůsobení starousedlíka přistěhovalci fakt, že přistěhovalec může získat starousedlíkovu práci, třeba proto, že je ochoten dělat ji levněji nebo dokonce i lépe ? Nebo je přizpůsobení v tom, že mu něco nezakážete ? Třeba mu nezakážete nosit šátek, nezakážete mu postavit mešitu a tak podobně ? V čem by to přizpůsobení mělo hypoteticky spočívat ? 🙂

anonym

Romské populace je u nás nesrovnatelně více a nepozoruji vůbec žádné náznaky, že by se jim Češi jakkoliv přizpůsobovali 🙂 vy ano ?

anonym

Češi zjevně nejsou schopni vyjít s kýmkoliv odlišným, takže nemám vůbec obavu že by k nějakému přizpůsobování z naší strany mohlo dojít …