Zlatkaa1

Přivýdělek při MD

Dobrý den,před nástupem na MD jsem pracovala v lázních jako servírka.Dne 12. května 2011 mi MD končí,ale zajímalo by mne,zda můžu nastoupit na to samé místo již v lednu 2011 jako na přivýdělek (brigády) a přivydělát si k MD do toho května?Můžu si přivýdělávat u toho zaměstnavatele u které jsem dříve pracovala a po MD opět pracovat budu? Děkuji za odpověď.Zlatkaa1

Odpovědi
standa

  1. pokud budete pobírat mateřskou (nebo-li peněžitou pomoc v mateřství), tak u svého zaměstnavatele nemůže současně pobírat mzdu/plat výjma případu, kdy by se jednalo o Dohodu o provedení práce.
  2. pokud už pobíráte rodičovský příspěvek, tak nejste v dalším příjmu (i od stejného zaměstnavatele) nijak limitována.

Jedno omezení pro souběh dávky rodičovského příspěvku a výkonu práce ovšem existuje. Zákon stanoví, že rodič musí zajistit péči o dítě v době, kdy je v práci…, ale to je na jinou otázku a odpověď.