BEAES

Přívýdělek k HPP

Neví někdo, kolk si můžu přivydělat k HPP třeba na Aukru, abych z toho nemusela platit daň. Myslím třeba prodej použitých osobních věcí a nevyužitých dárků. Na finančáku mi řekli, že nic, když mám příjem v práci…
Doplňuji:
Paní mina Fú tvrdila, že si nemoho přivydělat bokem nic bez zdanění, myslíte tedy,že bych si z té částky mohla 20tis. odečíst a daň zaplatit ze zbytku?? Děkuji, mají v tom hokej i ty úřednice…:o((

Odpovědi
standa

Pokud váš PŘÍLEŽITOSTNÝ PŘÍJEM nepřekročí 20.000 Kč za rok, tak nemusíte podávat daňové přiznání (tedy pokud nejsou jiné důvody pro jeho podání) a nemusíte ani NIC zdaňovat.

V dalším se můžete podívat na odpovědi na obdobnou otázku – viz tento odkaz: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dan-z-prodeje-na-internetu

Doplněna:

Paní na finančáku NEMÁ PRAVDU. Pokud si vedle svého běžného zaměstnání přivyděláte max. 20 000 Kč, tak nemusíte NIC danit. Více naleznete ve zdroji viz níže.

Zdroj: http://www.jak­podnikat.cz/pri­lezitostna-cinnost.php

Jambalaya

Myslím, že byste neměli blbnout lidem hlavu. Roční přivýdělek do 20 tis. se v žádném případě netýká příjmů z prodeje osobních věcí. Tento příjem je osvobozen dle §4 ZDP, kromě vozidel, lodí, letadel a cenných papírů, které musí pro osvobození splňovat časový test.

Peťa. K.

Pokud nechcete platit daň a vyděláte si třeba i 100000 buď je rozepište na 5 lidí nebo na Pět let. Nezapomeňte ohlásit tuto činnost na příslušném celním úřadě s tím že výdělek nebude vyšší než 20000Kč. Daň se se Vás pak netýká.

verunticha

já si pěkně přivydělávám odesíláním názorů. Píšu tak 3× týdně vždy tak hoďku až dvě. Nejprve jsem se zaregistrovala na http://www.databaze-zdarma.cz/zku­senosti a pak už to šlo všechno samo. :)