Avatar uživatele
BEAES

Přívýdělek k HPP

Neví někdo, kolk si můžu přivydělat k HPP třeba na Aukru, abych z toho nemusela platit daň. Myslím třeba prodej použitých osobních věcí a nevyužitých dárků. Na finančáku mi řekli, že nic, když mám příjem v práci....
Doplňuji:
Paní mina Fú tvrdila, že si nemoho přivydělat bokem nic bez zdanění, myslíte tedy,že bych si z té částky mohla 20tis. odečíst a daň zaplatit ze zbytku?? Děkuji, mají v tom hokej i ty úřednice...:o((

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: BEAES

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst před 4358 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
standa

Pokud váš PŘÍLEŽITOSTNÝ PŘÍJEM nepřekročí 20.000 Kč za rok, tak nemusíte podávat daňové přiznání (tedy pokud nejsou jiné důvody pro jeho podání) a nemusíte ani NIC zdaňovat.

V dalším se můžete podívat na odpovědi na obdobnou otázku - viz tento odkaz: http://www.odpovedi.cz/…

--------

Doplněna:

Paní na finančáku NEMÁ PRAVDU. Pokud si vedle svého běžného zaměstnání přivyděláte max. 20 000 Kč, tak nemusíte NIC danit. Více naleznete ve zdroji viz níže.

Zdroj: http://www.jakpodnikat.cz/pril ezitostna-cinnost.php

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jambalaya

Myslím, že byste neměli blbnout lidem hlavu. Roční přivýdělek do 20 tis. se v žádném případě netýká příjmů z prodeje osobních věcí. Tento příjem je osvobozen dle §4 ZDP, kromě vozidel, lodí, letadel a cenných papírů, které musí pro osvobození splňovat časový test.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Peťa. K.

Pokud nechcete platit daň a vyděláte si třeba i 100000 buď je rozepište na 5 lidí nebo na Pět let. Nezapomeňte ohlásit tuto činnost na příslušném celním úřadě s tím že výdělek nebude vyšší než 20000Kč. Daň se se Vás pak netýká.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
verunticha

já si pěkně přivydělávám odesíláním názorů. Píšu tak 3x týdně vždy tak hoďku až dvě. Nejprve jsem se zaregistrovala na http://www.databaze-zdarma.cz/… a pak už to šlo všechno samo. :)

před 2848 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony