MK44

Přivře Putin během zimy kohouty?

Třeba jen tak cvičně, v rámci nějaké poruchy nebo útoku neznámých teroristů na potrubí. Aby si Evropánci uvědomili, co že jsou to sankce, kdo může být na kom víc závislý a kam se nemají strkat prsty.

Nejlepší odpověď
dnb

No ja jen, aby je nezavrel uplne. O tom uz se mimochodem taktez spekuluje. Ja jsem ale v klidu, na chalupe mam pekny krb, tam bych neumrzl. Lidi, pomalu si zhanejte kamna a uhli, krizova situace je nevyhnutelna!
Doplňuji:
http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/moni­tor/Cerny-scenar-Rusko-zavre-kohouty-uplne-A-nikdo-nevi-co-by-se-delo-334563

Další odpovědi
mosoj

Rusko obchodní smlouvy co se týká plynu splní. Otázkou je, kdo ho ukradne a jak se k tomu Evropa postaví.
Viz. Slovensko, které proti všem pravidlům dodávalo plyn na Ukrajinu a nyní žádá o navýšení smluvního objemu. Rusové opravdu nejsou blbci. Blbec je zde někdo jiný. Mistraly stejně dostane.
Nahradit ruský plyn v řádu několika let nejde i kdyby byly technické podmínky. protože takové množství plynu a ropy navíc, nikdo nedodá.
Doplňuji:
Také jde o cenu a s tou se dají dělat zázraky. Jestli někdo věří zprávám že máme velké zásobníky plynu a plné, tak vězte, že většina tohoto plynu není pro nás , ale pro zahraničí. Pro nás je zásoba na necelý měsíc.

Hykam

Nezavře, už takhle má Rusko díky sankcím ekonomické problémy a z plynu má jisté peníze, nehledě na to, že čím víc bude vyhrožovat, tím víc se Evropa bude snažit být na ruském plynu méně závislá.
Rusko má na plynu a ropě postavenou celou ekonomiku.

jjj123456789

Putin je rozhodně nezavře. Ale mohli by je zavřít ruští zaměstanci, pokud si Ukrajina nepřestane myslet, že za plyn není třeba platit.

huxa

Tak určitě, nikdo nechce mít v zimě zamrzlé vodovodní trubky. Ty snad vodu nevypouštíš a nezavíráš kohoutky na zimu?

Ohledně Ukrajiny je to jen směšná nafouknutá bublina. Už se neválčí na pár set kilometrech bojových polích, dnes se mohou posílat rakety přes celou Zemi, které zničí větší stát, kdo by toto chtěl? Jak rusko, tak my či USA potřebujeme konzumenty našich produktů, tudíž destrukci všichni cílí akorát na konkurenci.
Navíc už není studená válka a jakýsi protipól Západ x Východ. Přes rozdílnou mentalitu máme společných hodně projektů, do budoucnosti nejzajímavější třeba vesmírný projekt.
Co, jakožto pro velkomocnovského vůdce, je pro tebe zajímavější? Území bez surovin, průmyslu a vším daleko zaostalejším, než-li tvá země, tudíž v případě připojení k tvé zemi bys ji musel velmi podporovat a tím snižovat rozvoj své země a nebo mít možnost vysílat vědce do speciálních podmínek, kde mohou přicházet na velmi zajímavé technologie, metody, apod.?

suaeda

Může se stát, zejmená s ohledem na Ukrajinu, že budou dodávky plynu nejen k nám ale do Evropy horší. Už se to v minulosti stalo. Velice odsuzuji názory v médiích, že máme plné zásobníky plynu. Bohužel nejsou státu ale jsou v rukách firem. Takže na tyto soukromé zásoby nelze spolehat. Můžou být výhodněji prodány do ciziny.
Dovětek: Pokud Putin uzavře plyn tak bych přestal vytápět všechny ubytovací kapacity, kde jsou Rusáci. Víte kolik jich je v současné době u nás – to budou úspory plynu.

Pepa25

Je to bohužel pravděpodobné …

putující

A proč by to neudělal?! Ukrajina jim dluží pár miliard už za odebraný plyn, platit nemá čím, akorat si pořád diktuje, v domění, že všichni okolo sednou na zadek a budou skákat okolo nějaké Ukrajiny. Omyl, velký omyl. EU potřebuje akorát jejich trhy. Nerostné bohatství už jim dávno nepatří…
Ještě to bude zajímavé jak to budou řešit.

lota

Nedivila bych se, jak jinak reagovat na sankce…

MK44

Pro Huxu: Vaše velkomyslné názory se mi líbí a z racionální hlediska budou správné. Ale za to, že se budou líbit vůdci, který navazuje na velmocenskou tradici, hraje si s kultem osobnosti, má k dispozici princip práva na sebeurčení a národní menšiny za hranicemi, bych ruku do ohně nedal. Na jistotu že, proto aby si udržel moc a získal (notabene nazpátek) území, mnohé z uvedého nehodí přes palubu, bych nespoléhal.

___________
Z jiného soudku. Mrkněte do diskuse http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zvladl-by-nekdo-prosim-srozumitelne-prelozit-nasledujici-vetu-z-anglictiny-v-prekladacich-nedava-smysl#discussion