led

Privátny profil s verjnými príspevkami

Hneď od začiatku upozorňujem, áno, viem je tu 161 odkazov na tému privátny profil.
Ide mi ale o iné. Po prečítaní názorov za a proti sa pýtam:
Bráni niečo aby u privátneho profilu (s utajenými údajmi) boli prístupné príspevky takéhoto privátneho užívateľa? Veď tie predsa nie sú dôverné, či tajné? Zjednodušilo by to vyhľadávanie, prípadne, ako to tu robí niekoľko užívateľov, robiť si akúsi štatistiku príspevkov.
Stáva sa mi veľakrát, že chcem pozrieť na otázky takéhoto užívateľa (aby som pochopila jeho príspevok) a narazím na „zamknuté“ a listovať cez desaťtisíce príspevkoch na to naozaj nemám (a určite ani nezamestnaní dôchodcovia) toľko času.

ešte raz opakujem otázky:
1 – Bráni niečo aby u privátneho profilu (s utajenými údajmi) boli prístupné príspevky takéhoto privátneho užívateľa?
2 – Veď tie (predtým zverejnené privátne príspevky) predsa nie sú dôverné, či tajné?
Doplňuji:
Čo tak pridať tento námet, k bolakovým 100 pripomienkam?
Bolak, môžte dopísať?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak zajisté bych s něčím takovým souhlasila. Jistě se najdou lidé, kteří mají zamknutý profil z důvodů obtěžování a tak, ale rádi by měli otevřené otázky a odpovědi.
Doplňuji:
Možná kdyby byla možnost výběru, že si každý zvolí co chce nebo nechce ukázat ostatním.

Další odpovědi
quentos

Souhlasím s Vámi… leč co s tím my naděláme.

Sůwa

Nic tomu nebrání, ale někdo se tomu určitě usilovně bránit bude. Co by asi vyšlo najevo, kdyby dotazy a zejména odpovědi některého nejmenovaného uživatele byly k nahlédnutí pěkně seřazeny jedna za druhou a kdyby k tomu byly i příspěvky do diskuze…?

briketka10

mám profil zavřený již od začátku registrace, z důvodu soukromí, nic jiného v tom nehledejte a kdo mě požádal, tomu jsem povolila kontakt i následování..
a otázky mi mizí i tak a to vůbec nechápu jen stačím odpovědět a je někdy fuč :(
k tomu není zapotřebí mít profil otevřený :))

bolak

Brání tomu sám uživatel, resp. jde zřejmě o to, aby nebyly příspěvky tak snadno lustrovatelný. Aby si někdo nemoch tak snadno zjistit, z otázek a odpovědí některého z uživatelů, které tu za dobu svého působení dobrovolně vyblinkal, jeho soukromé údaje. Já si totiž nemyslím že by si to někdo zamykal jenom proto aby mu nemohli lidi psát. Vždyť nevyžádanou zprávu vůbec nemusíš číst, klidně ji můžeš hned smazat, aniž bys ji otevřela. A že by to bylo kvůli strachu že někdo někomu zaspamuje schránku? To tady myslím nehrozí…nebo takhle..spamování je tady na denním pořádku, ale není to vinou uživatelů, ale webu :) >> http://img.pic­tureup.cz/02072012­/88230a52c52ed83262fa­a64253e095806677dc9d­.jpg

Mimochodem, těch připomínek už je 124 :)
Můžeš to tam připsat sama jestli chceš. Na konci dotazníku jsem přidal kolonku pro vaše vlastní návrhy, a až projedem těch 124 mojich, tak začnem s těma co jste si vymysleli vy. Takže pokud tomu dobře rozumím, chceš aby každej měl možnost si v profilu nastavit co se má zveřejnit a co nemá? A nebo to chceš vzít z gruntu a rovnou zrušit pritvátní profily s tím že pokud se někdo za svoje příspěvky stydí, tak je nemá do poradny vůbec psát..

No, prostě, vyplň si dotazník kterej si ještě nevyplňovala a nakonci si to tam dopiš, ať je to všechno pokupě.

  1. Dotazník > http://namety­.vyplnto.cz/
  2. Dotazník > http://namety-na-vylepseni-servru-o.vyplnto.cz/
  3. Dotazník > http://namety-3.vyplnto.cz/
  4. Dotazník > http://namety-4.vyplnto.cz/

Jo, a admin mi psal, abych mu to pak poslal, že názory ostatních uživatelů ho zajímají, tak snad je to pravda, doufejme že tam zrovna neměl puštěnej nějakej Kecálek nebo jinej software s přednastavenejma odpověďma :)

Drap

Stoprocentně souhlasím.Někteří uživatelé podle mne nezavírají svůj profil ani tak z důvodů soukromí a utajení kontaktu, ale spíše z důvodů, aby se staly méně průhledné jejich aktivity z důvodů zpětného dobodovávání a vzájemných vztahů v otázkách hodnocení.

anonym

Led, je to krásná a čistá myšlenka. Kdyby tu ale bylo vše tak čisté, tak by se profily neuzavíraly. Bohužel, i mazat otázky u konkrétního uživatele je mnohem jednodušší přes jeho profil, než podle otázek.
K Drapovu výčtu důvodu uzavření profilu uvádím i tuto skutečnost.
Nesčetněkrát vzpomínané bodování a dobodovávání – to je stará bolest odpovědí. Nějak to zavání příliš intenzivně nepřejícností a závistí. Tak se naskýtá jedna jediná otázka – nezrušit bodování úplně? Jenže to by asi ta „honba za body“ padla na něčí jinou hlavu a také by zde jinak začalo fungovat poukazování na zvýhodňování některých jedinců.

Bolaku, taky prosím o dopsání – komplexně zrušit bodovací systém. Zvaž, jestli nebude dobré zrušit i kategorie. Díky.

briketka10

bolaku dostaneš na zadek 😁

anonym

U me ok., jsem pro , jen nechci, aby me nekdo kontaktoval, nebo si me nejak googloval .. myslim z tech, o ktere ja zajem nemam. A predpokladam, ze o koho zajem nemam ja , nema ani on – ona o me. 🙂
To je jeden jediny duvod, proc mam uzavreny profil. -iv-

led

Bolakov dotázník
dopísala som vám tam zverejnenie príspevkov u privátnych profilov a na nakety vlastnú kategóriu, nech nezavadzajú medzi otázkami.
Ďakujem za dobrý nápad.
PS. Pozor, niektoré body z dotazníku sú už funkčné…

bolak

To je možný že už jsou funkční :) já ty náměty skládám dohromady už od začátku mý registrace tady, tím pádem jsem začal ještě před novou verzí a už se mi to nechtělo probírat znova a pátrat…

A s těma anketama ti to tam teda dopíšu, ale nevím nevím, oni jsou totiž ankety (koli vám je let?) a ankety (co mám dělat?) a strkat opravdový problémy a otázky pro pobavení do jedný klikací kategorie......no, ať rozhodne dav, ten má vždycky pravdu :)

led

Ako to povedal prezident Beneš v roku 1948?
„Ulicí si diktovat nedám“ a odovzdal moc Gottwaldovi…

led

oprava: na ankety vlastnú kategóriu

briketka10

já se vám přiznám k mazání odpovědí toho Roberta PM, jak urážel M. Kolesu a nyní ho není vidět, všimli jste si ?? nebo se asi sklidnil anebo dostal BAN ??
ták a teď mě můžete oběsit :))

led

Briketka ten strom ešte nenarástol, urobili ste správne, ak niekto uráža – preč s ním.

led

K dobodovaniu a vymazávaniu v profiloch.

Každý človek myslí svojmu svedomiu bližším spôsobom.

Ja mám svedomie čisté, preto ma takáto možnosť ani nenapadla.
Na podrazy nemám ani čas, ani náladu, ani myšlienku, ani …
Ale je to môj názor.
Ľudia sú rôzni…

annas

Profil jsem měla otevřený, zavřela asi před 3 dny, když jsem dostala odkaz na dodatečně vložené diskuzní příspěvky, dokonce k otázce uzavřené před 29 dny.

led

Čakala som skôr, že sa ozvú tí, ktorí to naozaj robia. Ale, ako vidno, aj v tomto sú zbabelci. Nemaju v sebe toľko hrdosti, aby sa k svojmu činu prihlásili.

led

AD Sůwa pomocou môjho príkladu je možné tieto príspevky aj diskusie

na vás reaguje google takto:
http://www.go­ogle.sk/search?q=pro­fil+suwa+disku­ze+odpovedi.cz

led

Ono dostať sa k týmto príspevkom, totiž pomocou google a archívu aj tak nie je žiadny problém
Ako ukážku to pošlem na svoj verejne prístupný profil:
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:8-BH33FMkRsJ:ht­tp://www.odpo­vedi.cz/user-profile/questi­on/2974%3Fuser­ProfileQuesti­onList-paginator-page%3D7%2Bled­+odpovedi.cz+si­te:odpovedi.cz&hl=cs&as­_nlo=&as_nhi=&lr=lan­g_cs&cr=countryC­Z&safe=images&ct=clnk
vidíte, že to nie je pre nikoho problém

led

aj keď som mala 100+1 chutí použiť privátní profil, radšej som nakoniec ukážku urobila u seba.