markis144

Když jsem příteli podepsala darovaci smlouvu, aby mu schválili insolvenci, a rozešli jsme se, jak ji můžu vypovědět?

a kdyz mame mez sebou smlouvu darovaci kvuli jeho insolvenci tak dohoda mezi nami je ze jsem tam jen psana ja ale plati si ji sam protoze do pairu mu pisou mene a tim podlkada to ze sam na to nema.Ale ma na to ja bych do budoucna chtela hypoteku na barak a bojim se ze kvuli tomu mi ji nedaji.D ekuji za odpovedi

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ v darovacej zmluve nemáte klauzulu o prípadnom zrušení tejto zmluvy, máte smolu. Čo ste mu darovali, jeho jest.
Vypovedať darovaciu zmluvu možno len v prípade, „ak ste ju podpísali pod hrozbou násilia, alebo bola od vás získaná podvodom, alebo pod nátlakom.“

Další odpovědi
nyjono

V některých případech lze, ale jednoduché to asi nebude.
Zkus zagooglit.

https://www.mo­drastrecha.cz/fo­rum/smlouvy/da­rovaci-smlouva-lze-ji-zrusit/

https://www.go­ogle.cz/search?q=zru­šení+darovací+smlou­vy&oq=zruseni+da&aq­s=chrome.2.69i57j0l3­.8990j0j4&cli­ent=tablet-android-asus-rev&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#xxri=1

Dochy

Nezakládej opakované dotazy. Pokud je třeba doplnění či vysvětlení, lze jednou opravit otázku, a lze psát do diskuse pod dotazem.

Drap

Jak píše led. Pokud prokážeš že jsi smlouvu podepsala pod nátlakem, nebo ji získal podvodem, můžeš požádat soud o zrušení smlouvy. Jinak to byl dar a je to jeho majetek. Záleží na něm, co s ním udělá. Nevidím jediný důvod, proč by si měl hledat náhradu.

Hlada

Smlouvu můžeš vypovědět písemně. O výpovědi bys měla informovat IS a přítel by si měl současně zajistit jiného dárce. Dopouštíte se trestného jednání. Pokud vyjde najevo, budete trestáni oba, včetně přítelova chlebodárce.

briketka10

Co je to
„do pairu“ a „podlkada“, neznám taková slova :(
Nauč se psát diakritiku a česky, nerozumím textu!