luc.kub

přítel dostal od dědy barák a jako věcné břemeno má mámu.matka odešla za jiným.jde ji vypsat z věcného břemene

dobrý den,přítel dostal od dědečka barák a jako věcné břemeno má uvedenou babičku dědu tátu a mámu.matka odešla za jiným mužem.je moné ji odhlási z trvalého bydliště a vypsat z věcného břemene.děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Nejde. O zbavení věcného břemene by musela požádat osoba, v jejíž prospěch je věcné břemeno zřízeno. V případě, že to přítelova matka neudělá, zanikne věcné břemeno až po její smrti. KN zruší zápis na základě žádosti oprávněných dědiců a doloženého úmrtního listu.

anonym

Na věcné břemeno – viz 127 odkazů na místní odpovědi níže, ve zdroji:
Ve věcné rovině ti odpověděla ocko, v té morální si zřejmě každý udělá závěr po svém,

  • 1. otázka po registraci a hned takové sobectví, pohrdání rodiči a diskriminace seniorů?

Dar je se závazkem na dožití vlastní rodiny, dnes se musí vkládat formou závazného věcného břemene.
Za starších časů to byla samozřejmá morální povinnost vůči těm, jež nás vychovali, 20 let živili a ještě financovali studia.
Pokud syn převzal grunt, měli rodiče nárok na bydlení na vejminku včetně podílu na hospodaření – a nemuselo se to nikde sepisovat.
Dnes aby se obětavá máma bála, že ji vlastní krev nechá živořit. Kdoví, zda nehledala azyl před nepřátelskou atmosférou skorosnachy.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=v%C4%9Bcn%C3%A9%20b­%C5%99emeno