autacek

Přitáhnout, nebo povolit nastavovací matici tlakového spínače, pokud chci, aby domácí vodárna spínala dříve?

Čerpadlo vytlačí vodu do výšky pouze když jede elektromotor, pouhý tlak z přetlakové nádoby na požadovanou dopravní výšku nestačí (například je vytlačeno 5 litrů ze zásoby a pak vodárna čeká na sepnutí, které však nastane až po odběru vody z níže položeného místa. Regulace tlaku v přetlakové nádobě nepomáhá. Pomohlo by seřízení tohoto tlakového spínače?

https://www.kotelny-topeni.cz/dow­nload.php?fid=380­94

Odpovědi
Klaproth

Konkrétně tenhle spínač neznám, mám doma jiný a na něm se utahováním matice tllak zvyšuje.

cukrar

Nikdy si to nepamatuji, navíc měním obě polohy, takže vždy pokus omyl. Je to na několik minut práce.

elkon

V tom návodu máš funkci a nastavení popsané, ale seřízeno by mělo být podle návodu k vodárně. Nelze si hodnoty „vycucat z prstu“. Pokud potřebuješ vyšší výtlak, musíš koupit vodárnu a čerpadlo podle požadavků.

Hlada

Tlaky se zvyšují přitažením matic. Nastavování je potřeba začít správným předhuštěním nádoby, aby se v provozu gumový vak nedotýkal stěn. Sigma předepisuje tlak o 200 kPa nižší, než vypínací.