Avatar uživatele
Kryšpín

Příští týden bude hlasování o nedůvěře vládě, střet zájmů premiéra, jak to dopadne?

Strany ODS, Piráti, KDU, Top 09 a Stan se domluvily, že vyvolají hlasování o nedůvěře vládě.

Zajímavá 0 před 1744 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Jiná odpověď

Zřejmě přežije. Záleží ale na tom, jak se ke hlasování nakonec postaví partneři ANO. ANO má 78 poslanců+ČSSD 15+podpora dalších 15 poslanců KSČM jim zajišťuje většinu 108 hlasů.
Podle stávajícího rozložení opozice nemá dostatek hlasů ke svržení Babišovy vlády, pro které je třeba většina všech poslanců, tedy 101 hlasů ve 200členné dolní komoře.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kazatel

Jiná odpověď

I kdyby vláda padla, Bureš bude vládnout dál.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

vláda přežije

ANO, bude líp…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

vláda padne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Jiná odpověď

Ne že by mně na tom záleželo (tak či onak – pro mne se NIC nezmění), ale na tohle bych nerad vsázel. Pod Babišem se povážlivě houpe křeslo a všichni víme, co dělají krysy, když se loď potápí. Záleží jak to mají socani a komančové okoučované, což pochopitelně jako většina NEVÍM.

Pokud bych ale MUSEL vsadit, tak na to, že vydrží. Důvod je prostý, menšinová vláda nemá šanci a předčasné volby v současné situaci, kdy sociálové s komáry mají VELMI DOBRÉ vyhlídky na úplný volební propad (a to by pro ně znamenalo „totální konečnou“) je slušná šance, že ve vlastním zájmu udržení se u poslaneckých/vlád­ních koryt Bureše podrží.

Ale jak říkám – záleží na tom, jaké mají připravené alternativy, což netuším a ani mne to netrápí, tudíž se po tom nepídím. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek