Questman

Příští rok jedu do Skotska. Vyplatí se mi nakoupit libry co nejdříve nebo až těsně před odjezdem?

Jde mi o pokles a nárůst nákupních cen v minulosti a pravděpodobnost kdy budou ceny nejnižší.

Odpovědi
Pepa25

ČNB řekla, že bude držet slabou korunu nad 27 Kč/EUR ještě nejméně rok. Nyní je krize (nejitosta kolem Ukrajiny atd.). tak krouna oslabila ještě víc, až k 28 Kč. Očekávám, že se do konce roku vrátí k 27 Kč. Libra se pohybuje trochu nezávisle, ale opět platí, že by to mělo jít zpět od 35 k 34 korunám. Ale je to spíš jen odhad, kdybych si byl jistý, tak vydělám na spekulaci majland 😉

McArthur

Počkal bych. Nejistota na trhu je obrovská.

Navíc proběhne referendum o odtržení Skotska od Británie. V současné době u nás koupíte jen britské libry, ve Skotsku už ale platí i skotská libra, která by v případě odtržení byla jedinou platnou měnou.

Nechápavé

Ja bych je nakoupil před odjezdem :)

setapouch

Koupil bych na prelomu zimy a jara. Proc? Prijde mi, ze dlouhodobe je v tomto obdobi koruna nejsilnejsi. Ale nemam to podlozene kursovnimi listky, je to jen subjektivni dojem.
Doplňuji:
Mimochodem, pokud to jde, platim kartou.

Mirdas

Osobně bych v současnosti nakoupil větší část požadované měny a v průběhu roku dle vývoje dokupoval.

Agneta

Nech toho, je to blbost se s tím zabývat. Ušetříš maximálně kulový, vyměň si je výběrem v automatu na letišti a dál bych se nestarala:DD