Avatar uživatele
Registrovaný

Příspěvek na pracovní oděv

Dobrý den, zamestnavatel oznámíl mí, že mám zajístit sobě pracovní oděv sám, tím, že mí k vyplatě přídál určénu častku navíc. je to spravné?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

NENÍ to správně, neboť zmíněný postup zaměstnavatele je v rozporu s ustanovením § 133a, odstavec 5. Zákoníku práce, kde se doslova píše toto:

"Poskytování osobních ochranných pracovních prostředků NESMÍ zaměstnavatel NAHRAZOVAT finančním plněním."

Tedy, buď vám zaměstnavatel NUTNÝ pracovní oděv pořídí sám a bezplatně a nebo si jej (se souhlasem zaměstnavatele) zakoupíte sám a zaměstnavatel vám proplatí cenu, za kterou jste si oděv zakoupil.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakprace/cas t2h5.aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2166
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.