Příspěvek na pracovní oděv

Dobrý den, zamestnavatel oznámíl mí, že mám zajístit sobě pracovní oděv sám, tím, že mí k vyplatě přídál určénu častku navíc. je to spravné?

Nejlepší odpověď
standa

NENÍ to správně, neboť zmíněný postup zaměstnavatele je v rozporu s ustanovením § 133a, odstavec 5. Zákoníku práce, kde se doslova píše toto:

„Poskytování osobních ochranných pracovních prostředků NESMÍ zaměstnavatel NAHRAZOVAT finančním plněním.“

Tedy, buď vám zaměstnavatel NUTNÝ pracovní oděv pořídí sám a bezplatně a nebo si jej (se souhlasem zaměstnavatele) zakoupíte sám a zaměstnavatel vám proplatí cenu, za kterou jste si oděv zakoupil.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakprace/cas­t2h5.aspx