Explo??

Příspěvek na bydlení

Dobrý den, chci pobírat příspěvek na bydlení. Bydlím v pronajatém bytě, jehož adresu mám od ledna 2014 uvedenou v nájemní smlouvě jako trvalé bydliště a od března 2014 ji budu mít i v OP. Pokud si v dubnu 2014 zažádám o příspěvek na bydlení, vyplatí mi ho následující měsíc, anebo budu muset čekat další 3 měsíce? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
dudu

Možná Vám napoví text na níže uvedené adrese:
http://www.no­vinky.cz/finan­ce/327435-nemate-na-najem-pozadejte-stat-o-pomoc.html

Další odpovědi
marci1

Pokud si zažádáte o příspěvek v 4/2014 ( za 3/2014 ) a ÚP uzná, že na něj máte nárok, měl by Vám ho vyplatit do 30 dnů. Někdy to trvá i delší dobu.

gaja

budeš muset čekat.........teď před pár dny jsem tam byla. Záleží od kdy tam máš trvalou adresu v OP, nájem nemusí být psaný na tebe může být na rodiče nebo partnera..to by byli spolužadatelé .ale musíš tam mít napsané trvalé bydliště zpětně min 3 měsíce.
mám to stejně…nájem platíme od podzimu ale trvalé bydliště je až teď :(