konecna

přišel mi trestní příkaz o rozhodnutí, že mi zloděj má zaplatit peníze za ukradenou motorku. jak mám postupovat?

dobrý den, přišel mi trestní příkaz o rozhodnutí, že mi zloděj má zaplatit peníze za ukradenou motorku. jak mám prosím postupovat abych se mohla domáhat svých peněz? děkuji Konečná

Odpovědi
setapouch

Cituji zdroj: „Platí zde stejná pravidla jako v civilním řízení, tedy že obviněný je povinen zaplatit uvedenou částku do tří dnů od právní moci rozsudku či trestního příkazu. Pokud obviněný v uvedené lhůtě škodu nenahradí, může poškozený na základě tohoto rozsudku navrhnout exekuci na majetek obviněného.“

Nicméně předpokládám, že jde o podmíněné odsouzení. Pokud by byl pachatel ve vazbě a nebo už ve výkonu trestu (např. za jiný delikt), mohla by ta lhůta být jiná.

Nejsem právník, jen můj názor.

Zdroj: http://www.trestni-rizeni.com/zod­povezene-otazky/v-jake-lhute-musi-odsouzeny-nahradit-zpusobenou-skodu